A fost nebunie la Clinceni! Academica a revenit de la 1-3 la pauza si s-a impus cu 4-3. Markovic a inscris o "dubla". Achim a marcat autogolul sezonului

Academica Clinceni FC Botosani playoff Superliga
Data publicarii: Vineri 14 Mai 2021, 16:20
Data actualizarii: Vineri 14 Mai 2021, 20:11

Condusa cu 3-1 de Botosani la pauza, Academica Clinceni a intors spectaculos rezultatul si s-a impus cu 4-3.

Academica Clinceni 4-3 FC Botosani

• Academica Clinceni - FC Botosani, LIVE de la 17:30 | Duel intre ultimele clasate din playoff!

FINAL

Min. 86: GOOOL Academica Clinceni! Markovic face "dubla"

Min. 75: GOOOL Academica Clinceni! Chunchukov restabileste egalitatea

Min. 71: GOOOL Academica Clinceni! Markovic reduce diferenta dupa o balbaiala in careul Botosaniului

Min. 46: A inceput repriza secunda!

PAUZA

Min. 45: GOOOL Botosani! Papa trimite mingea in poarta cu capul, dupa un corner executat de Jonathan Rodriguez

Min. 22: GOOOL Academica Clinceni! Chandarov reduce din diferenta cu o scarita de efect

Min. 17: GOOOL Botosani! Ongenda a ia o faza pe cont propriu si il invinge pe Ureche cu un sut in forta

Min. 5: GOOOL Botosani! Presat de adversari, Achim trimite mingea in proprie poarta

Min. 1: A inceput partida!

Echipele de start:

Ultimele doua clasate din playoff se intalnesc in startul etapei cu numarul opt. Clinceni vine dupa remiza cu FCSB de la Giurgiu, 2-2, in timp ce Botosani vine dupa victoria de pe Oblemenco, 3-2 cu Craiova.

Echipa lui Poenaru are o victorie, o remiza si cinci infrangeri in playoff, clasandu-se pe ultimul loc cu 26 de puncte. De cealalta parte, Botosani are trei victorii, trei infrangeri si o remiza si se afla pe penultimul loc, cu 31 de puncte.

In meciul tur, Botosani s-a impus cu 2-1 in fata Clinceniului, prin dubla lui Fili, in timp ce singurul gol al echipei lui Poenaru a fost inscris de Raul Rusescu.