Ianis danseaza "pamporea" pe titlul lui Becali: VIITORUL 1-1 FCSB! FCSB ramane la 5 puncte in spatele CFR-ului

Viitorul FCSB Superliga Ianis danseaza "pamporea" pe titlul lui Becali: VIITORUL 1-1 FCSB! FCSB ramane la 5 puncte in spatele FCSB-ului
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2019, 22:34
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2019, 23:07

Urmareste aici desfasurarea meciului

FAZELE MECIULUI

FINAL! Viitorul si FCSB incheie meciul la egalitate, scor 1-1. FCSB ramane la 5 puncte in spatele CFR-ului.

• 21:00 VIITORUL - FCSB! Gnohere este rezerva, Hagi il lasa pe Baluta pe banca! ECHIPELE DE START

Pana la meciul direct, din ultima etapa, FCSB mai are de jucat cu Astra (a), Craiova (d) si Sepsi (d).

CFR intalneste Viitorul (a), Astra (d) si Craiova (a).

"Sper ca la finalul sezonului sa joc "pamporea" (dans machedonesc) cu Ianis, sa o bata pe CFR si sa ma ajute sa castig titlul", s-a grabit sa spuna Gigi Becali la inceputul saptamanii. Chiar Ianis este cel care a ingropat sansele de titlu ale FCSB-ului.

Clasamentul actualizat:

Min 90+2: Incredibil! Incredibil! Probabil cea mai mare ratare a campionatului. Planici nu reuseste sa impinga mingea in poarta din 2 metri, dupa o centrare a lui Gnohere.

Min 79 - GOOOOOOL Viitorul! Ianis Hagi inscrie, FCSB ramane la 5 puncte in spatele CFR-ului la acest scor. Ianis a marcat din 6 metri, dupa o pasa foarte buna a lui Boboc.

Min 76 - Teixeira trimite in bara!

Min 74: Rosu pentru Achim! Marius Avram ii da al doilea galben pentru o simulare. Achim s-a lovit de Teixeira, a amplificat caderea, dar nu a cerut penalty.

Min 68: GOOOOOOL FCSB! Gnohere pleaca de la limita ofsaidului si inscrie dupa o cursa de 30 de metri. Taru facuse bine pasul la ofsaid, insa Ghita l-a tinut in joc pe atacantul FCSB.

Min 61: Rosu pentru Benzar! Fundasul FCSB vede al doilea galben si este eliminat. O intrare stupida la Calcan, Benzar l-a lovit cu cotul in fata. Mai avea un galben din prima repriza, minutul 26.

Min 57: Mai face si Hagi o schimbare - Boboc, in locul lui De Nooijer.

Min 56: Gnohere ii ia locul lui Hora.

Min 51: Schimbare la FCSB - Florinel Coman iese de pe teren la doar cateva minute dupa pauza. In locul sau intra Teixeira.

Min 46: Schimbare la Viitorul, Dragus i-a luat locul lui Ganea.

PAUZA | VIITORUL 0 FCSB 0 | La acest scor, FCSB ramane la 5 puncte in spatele liderului CFR.

FCSB nu a trimis niciun sut pe poarta in prima repriza. Viitorul a trimis unul singur. Raportul suturilor spre poarta: 5-3 in favoarea FCSB.

Min 39 - Corner batut de Ianis, Ghita reia cu capul de la prima bara, peste poarta.

Min 29 - Replica Viitorului, De Nooijer centreaza foarte bine pentru Ciobanu, reluarea acestuia, din marginea careului, este insa defectuoasa.

Min 27 - Benzar centreaza in fata portii, Hora nu ajunge, Florinel Coman se intinde si el, la coltul lung, dar nu poate relua spre poarta lui Cojocaru.

Min 20 - Viitorul, ocazie mare de gol! Calcan preia spectaculos in marginea careului, trece de Cristea din preluare, apoi suteaza, Balgradean are un reflex fantastic si reuseste sa respinga.

Min 16 - Actiune buna a lui Junior Morais, finalizata cu un sut din unghi, din afara careului, in plasa laterala.

Min 14 - Inca o sansa mare pentru FCSB, Junior Morais centreaza de pe partea stanga, Man reia cu capul din 6 metri, putin pe langa poarta.

Min 8 - Bara Planici! Lovitura de cap a lui Cristea, mingea ajunge la Planici, sarbul reia in bara din cativa metri.

Min 5 - Lovitura libera executata de Ianis Hagi, de pe partea stanga, centrarea este respinsa de Planici.

**Partida este arbitrata de Marius Avram.

**Meciul se joaca cu casa inchisa.

Viitorul si FCSB se intalnesc in aceasta seara la Ovidiu, pe un stadion arhiplin, intr-o partida foarte importanta pentru lupta la titlu.

Dupa victoria cu Sepsi, CFR Cluj s-a distantat la 6 puncte in fruntea clasamentului si asteapta un pas gresit din partea FCSB.

Viitorul are nevoie de o victorie in aceasta seara, pentru miza locului 3. Craiova si-a castigat meciul din aceasta etapa, 1-0 cu Astra.

ECHIPELE DE START:

VIITORUL: Cojocaru - Mladen, Taru, Ghita, De Nooijer - Ciobanu, Achim, Vana - Hagi, Calcan, Ganea
Rezerve: Tordai, Casap, Dragus, Eric, Boboc, Houri, Baluta
Antrenor: Gica Hagi

FCSB: Balgradean - Benzar - Cristea, Planici, Morais - Nedelcu, Filip - Man, Tanase, Coman - Hora
Rezerve: Vlad, Gnohere, Morutan, Momcilovici, Rusescu, Roman, Teixeira
Antrenor: Mihai Teja