Dennis Man Italia mihaila Parma Italia VIDEO | Dennis Man putea sa fie eroul Parmei! Faza superba creata de roman in prelungirile meciului
Data publicarii: Marti 16 Februarie 2021, 09:00
Data actualizarii: Marti 16 Februarie 2021, 09:52

Parma a inregistrat o noua infrangere in Serie A, 1-2 cu Verona.

Chiar daca presa l-a anuntat titular inainte de meci pe Mihaila, fostul jucator de la Craiova a fost introdus pe teren in minutul 69. Man a intrat pe finalul meciului si ar fi putut sa fie eroul Parmei.

Echipa unde sunt legitimati cei doi romani a inceput bine meciul, iar in minutul 8, Kucka a inscris din lovitura de la 11 metri. Bucuria Parmei nu a durat mult, pentru ca 5 minute mai tarziu, Grassi a marcat in propria poarta, iar scorul primei reprize a fost 1-1. In minutul 61, Verona a dat lovitura si a inscris prin Barak.

Dennis Man a intrat pe teren in locul lui Conti in minutul 88. Fostul jucator de la FCSB putea sa dea lovitura in finalul partidei. Man a centrat perfect in fata portii, Zirkzee a reluat, dar din pacate fostul jucator de la Bayern Munchen nu a prins cadrul portii.

Pentru Parma a fost a patra infrangere consecutiva in campionat si a noua in ultimele 10 meciuri. Echipa lui Man si Mihaila are doar 13 puncte dupa 22 de etape jucate si se afla pe penultimul loc in Serie A, fiind la 4 puncte de primul loc care o poate salva de la retrogradare.