Le-a cazut CURENTUL cand sa adune punctele pentru titlu! Juventus, batuta la Napoli! Ronaldo a fost invizibil! Milan: SOC TOTAL! 0-2 la Spezia

Cristiano Ronaldo juventus Zlatan Ibrahimovic Italia Ronaldo s-a DAT LA O PARTE din fata lui Zlatan! Juve, batuta la Napoli! Juventus e la 7 puncte de AC Milan
Data publicarii: Sambata 13 Februarie 2021, 21:16
Data actualizarii: Duminica 14 Februarie 2021, 00:48

Victorie cu dedicatie de Ziua Indragostitilor pentru Napoli in super derby-ul cu Juventus!

Insigne a marcat singurul gol al meciului cu Juve, din penalty, in minutul 31. I-a daruit virtual reusita iubitei sale, printr-un mesaj scris pe sub tricoul de joc!

Juventus a avut viata grea pe stadionul care poarta acum numele lui Maradona. A ajuns greu la poarta si l-a avut pe Ronaldo in zi proasta. Juve a pierdut al 3-lea meci al sezonului! Acum e pe 3 in Serie A, cu 42 de puncte, 7 sub liderul Milan.

• Ronaldo s-a DAT LA O PARTE din fata lui Zlatan! Juve, batuta la Napoli! Juventus e la 7 puncte de AC Milan

Zlatan si colegii n-au profitat de mana intinsa de rivali. Milan a pierdut in mod total surprinzator cu 2-0. Maggiore a deschis scorul in minutul 56, iar Bastoni a dublat avantajul nou-promovatei in minutul 67. La fel ca Ronaldo, si Zlatan a ramas pe teren tot meciul, fara a putea avea insa vreun impact pe tabela.

Juve are o restanta, chiar turul cu Napoli, la Torino.