VIDEO Cine nu are Bătrâna Doamnă să-și cumpere! Juventus Torino s-a mai distrat cu o adversară și este neînvinsă din septembrie

Juventus Torino Arkadiusz Milik Cupa Italiei Frosinone Kenan Yildiz Italia
Data publicarii: Vineri 12 Ianuarie 2024, 08:37
Data actualizarii: Vineri 12 Ianuarie 2024, 08:41

Echipa torineză s-a calificat în semifinalele Cupei, după 4-0 cu Frosinone.

Juventus Torino a învins joi, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Frosinone, în sferturile de finală ale Cupei Italiei, și este astfel ultima echipă calificată în semifinalele competiţiei.

Juventus a controlat meciul cu Frosinone, iar Arkadiusz Milik (foto) a reuşit un hat-trick prin care a rezolvat meciul.

Polonezul a deschis scorul în minutul 11, din penalty, apoi l-a majorat în minutul 38, iar după pauză a făcut 3-0, în minutul 48.

Juventus - Lazio în semifinalele Cupei Italiei

Kenan Yildiz a stabilit scorul final în minutul 61 şi Juventus Torino merge în semifinale, unde va înfrunta pe Lazio Roma.

În a doua semifinală vor juca Atalanta şi AC Fiorentina. Semifinalele se dispută în două manşe, în luna aprilie.

Juventus are 12 goluri marcate în meciurile din 2024 (6-1 în Cupă și 2-1 în campionat cu Frosinone, plus ultimul 4-0 cu Frosinone) și este neînvinsă în toate competițiile din septembrie 2023, de la acel Sassuolo - Juventus 4-2 din Serie A, cu româno-italianul Daniel Boloca în prim-plan.

În campionat, Juve este pe locul 2, la două puncte în spatele liderului Inter Milano.