VIDEO Ce a făcut AS Roma la debutul legendei Daniele De Rossi ca antrenor principal

Daniele de Rossi AS Roma Jose Mourinho Lorenzo Pellegrini Romelu Lukaku Italia
Data publicarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 08:59
Data actualizarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 09:05

Gruparea romană s-a despărțit zilele de trecute de tehnicianul portughez Jose Mourinho.

AS Roma a învins-o sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, pe Hellas Verona, la debutul noului tehnician, Daniele De Rossi, legenda romană care l-a înlocuit pe Jose Mourinho, plecat zilele trecute.

Partida a contat pentru etapa a 21-a din Serie A.

Golgheterul Romelu Lukaku și-a făcut din nou datoria

Romelu Lukaku a deschis scorul pentru AS Roma, în minutul 19, din pasa lui El Shaarawy.

Lorenzo Pellegrini a majorat avantajul gazdelor după alte şase minute şi la pauză a fost 2-0 pentru AS Roma. În partea secundă oaspeţii au ratat un penalty, prin Djuric, în minutul 66, dar au reuşit să reducă din diferenţă în minutul 76, atunci când a marcat Michael Folorunsho.

Cu 32 de puncte, AS Roma a urcat pe locul 7 în clasament, în timp ce Verona este pe loc retrogradabil, 18, cu 17 puncte.