VIDEO Campioana Napoli, distrusă pe teren propriu de nou-promovata Frosinone! Scor ireal pe ”Stadio Diego Armando Maradona”

Napoli Cupa Italiei Frosinone Italia
Data publicarii: Miercuri 20 Decembrie 2023, 08:16
Data actualizarii: Miercuri 20 Decembrie 2023, 08:41

Napoletanii au fost eliminați din Coppa Italia încă din faza optimilor de finală.

Echipa campioană a Italiei, Napoli, a pierdut marţi seara, pe teren propriu, scor 0-4, în faţa formaţiei Frosinone, în optimile Cupei Italiei şi fiind astfel eliminată din competiţie.

Napoli a avut un gol anulat, în minutul 40, când arbitrul a consultat VAR şi nu a validat reuşita lui Giovanni Simeone, scrie news.ro.

0-0 la pauză, apoi a început dezastrul din minutul 65

A urmat bara lui Mario Rui, din minutul 54, pentru ca oaspeţii să deschidă scorul în minutul 65, prin Barrenechea.

După numai cinci minute Caso a majorat avantajul oaspeţilor, iar Cheddira şi Harroui au desăvârşit dezastrul campioanei, în minutele 90+1 şi 90+5, când au înscris pentru 3-0 şi 4-0.

Frosinone merge în sferturile Cupei Italiei, unde va întâlni învingătoarea meciului din 4 ianuarie 2024, dintre Juventus şi Salernitana.