VIDEO Dezastru la Napoli! Campioana Italiei, umilită pe teren propriu în derby-ul din Serie A

Napoli Hakan Calhanoglu Inter Milano Marcus Thuram Nicolo Barella Italia
Data publicarii: Luni 04 Decembrie 2023, 08:39
Data actualizarii: Luni 04 Decembrie 2023, 08:46

Inter Milano s-a distrat pe Stadio Diego Armando Maradona.

Inter Milano a învins-o duminică seară, în deplasare, scor 3-0, pe campioana en-titre a Italiei, Napoli, în etapa a 14-a din Serie A, într-un meci disputat pe Stadio Diego Armando Maradona.

Inter a început meciul cu un gol al lui Marcus Thuram, anulat însă de VAR pentru ofsaid, în minutul 12.

Inter Milano e lider, Napoli se află abia pe locul 5

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 44, prin Hakan Calhanoglu, şi l-au majorat în minutul 61, cu golul lui Nicolo Barella

Marcus Thuram a închis tabela în minutul 85 şi, victorioasă cu 3-0, Inter este lider în Serie A, cu 35 de puncte, în timp ce Napoli este pe locul 5, cu 24 de puncte, în afara pozițiilor de Champions League.