ROMANIA - SPANIA | Asa am castigat meciul! STRIGATUL DE FURIE al Cristinei Neagu: mesajul de pe teren care a intors soarta partidei!

Cristina Neagu rezultat romania spania romania euro 2018 Romania Spania scor romania spania Handbal ROMANIA - SPANIA | Asa am castigat meciul! STRIGATUL DE FURIE al Cristinei Neagu: mesajul de pe teren care a intors soarta partidei!
Data publicarii: Marti 11 Decembrie 2018, 21:03
Data actualizarii: Marti 11 Decembrie 2018, 21:11

ROMANIA - SPANIA 27-25 | TOATE FAZELE IMPORTANTE SUNT AICI

Romania a castigat cu emotii meciul cu Spania. "Tricolorele" au dat vina si pe arbitrajul potrivnic pentru diferenta mica de scor.

Romania a inceput extrem de slab meciul. Am marcat un singur gol in primele 10 minute, iar Spania conducea cu 6-1 la un moment dat in startul partidei. Cristina Neagu, cea mai buna handbalista a Romaniei si cea mai buna marcatoare din istoria Campionatului European, a avut un moment de furie in acele momente.

"Treziti-va odata!", a fost strigatul de lupta al Cristinei catre colegele sale. Din acel moment, Romania a inceput cursa de urmarire si am incheiat prima repriza la o diferenta de doar doua goluri: 10-12. In repriza a doua, Romania a revenit spectaculos si am castigat in cele din urma la doua goluri diferenta.