VICTORIEEEEEE! Romania castiga EROIC meciul cu Spania: 27-25! Ne luptam cu Ungaria pentru un loc in semifinale! Cum ne calificam: si un esec ne poate duce in careul de asi

Romania EHF EURO ROMANIA - SPANIA LIVE Romania EURO Handbal feminin Romania Spania Campionatul european handbal feminin Handbal ROMANIA - SPANIA LIVE 19:00 | Jucam pentru visul de semifinale impotriva unei echipe care nu mai are sanse! Pe tabloul ultimelor 4 a intrat deja Rusia, iar Franta o poate urma
Data publicarii: Marti 11 Decembrie 2018, 20:27
Data actualizarii: Marti 11 Decembrie 2018, 20:34

Romania - Spania 27-25! Romania joaca miercuri contra Ungariei si lupta pentru un loc in semifinale.

ROMANIA - SPANIA 27-25

Romania joaca miercuri contra Ungariei pentru un loc in semifinale. Romania se poate multumi si cu un egal in partida contra Ungariei. Chiar si o infrangere, in functie de jocul rezultatelor, ne poate duce in semifinale.

Min 60 Final de meci! Romania joaca maine cu Ungaria pentru un loc in semifinale.
Min 59
Buceschi, gol fabulos! Aruncare spectaculoasa de la sold.
Min 58
Ardean, golul serii! Avem doua goluri avantaj.
Min 56
Ardean gaseste un unghi imposibil si marcheaza.
Min 56
Spania egaleaza pe contraatac dupa ce Romania a tras in bara.
Min 54
Pintea inscrie si ea! Pastram diferenta de trei goluri.
Min 53
Chiper marcheaza!

Min 52 Geiger inscrie din nou!
Min 51
Geiger marcheaza! Romania, din nou la doua goluri avantaj.
Min 50
Spania revine la un singur gol.
Min 48
Pintea marcheaza si ea! Romania, dezlantuita.
Min 47
Florica marcheaza pe contraatac! Romania se desprinde pentru prima data.
Min 47
Pintea trece literalmente prin toata defensiva Spaniei si marcheaza.
Min 45
Pintea egaleaza! Se joaca de la o poarta la alta.
Min 44
Martin egaleaza de la 7 metri.

Min 42 Romania, pentru prima data in avantaj! Florica a marcat.
Min 41
Neagu inscrie de la 7 metri! Egalam pentru prima data.
Min 40
Dedu, o noua parada fabuloasa. Ne tine in meci.
Min 39
Pintea marcheaza si ea.
Min 38
Buceschi marcheaza, dar golul este anulat pentru fault in atac.
Min 36
GOOOOL Neagu! Ce executie, ce gol! Romania se apropie din nou la un singur gol.
Min 33
Laszlo marcheaza si Romania se apropie la doar un gol.
Min 32
Dedu are doua parade in aceeasi faza la aruncarea din 7 metri a lui Soledad Lopez.

Min 32 Neagu marcheaza! A cincea reusita pentru Cristina.
Min 31
Gol din poarta in poarta! Greseala incredibila in atac si Spania marcheaza cu portarul.
Min 31
Incepe repriza a doua! Romania are atacul si trebuie sa recupereze doua goluri.

Min 30 "Bombardiera" Neagu! Gol fabulos reusit in ultimele secunde ale primei reprize.
Min 29
Buceschi, cea mai buna jucatoare a Romaniei in prima repriza. Inscrie din nou.

Min 26 Aceeasi Fernandez scapa singura cu Dedu si marcheaza.
Min 21
Doua goluri intr-un minut! Diferenta se pastreaza.
Min 20
Executie surprinzatoare a Cristinei Neagu. Romania incepe sa revina spectaculos.
Min 18
Perioada buna de joc pentru Romania! Florica marcheaza pe contraatac.
Min 17
Neagu inscrie de la 7 metri. Executie directa, sigura, fara fenta.
Min 16
Spania reface rapid diferenta de cinci goluri.
Min 15
Pintea marcheaza si ea si da semnalul revenirii.
Min 14
Buceschi inscrie.
Min 14
Gonzalez este gasita demarcata si inscrie pentru 6-1.
Min 11
Chiper rateaza incredibil o ocazie foarte buna de a reduce din diferenta.
Min 11
Eliminare de 2 minute pentru Rodriguez! Romania joaca in superioatate.
Min 10
Dedu nu mai are ce face la faza urmatoare si primeste gol.
Min 10
Dedu scoate incredibil de sub bara.
Min 9
Mingea trimisa de Neagu este parata de portarul Spaniei.

Min 6 Spania se distanteaza! Romania a marcat un singur gol in 7 minute.
Min 6
Dedu scoate incredibil in bara la mingea trimisa violent de Carmen Martin.
Min 4
Spania inscrie la urmatorul atac.
Min 4
Romania inscrie dupa 4 minute de joc! Buceschi marcheaza.
Min 3
Fernandez inscrie din nou! Spania conduce cu 2-0.
Min 3
Crina Pintea trimite mingea in poarta, dar se da fault in atac.
Min 2
Primul gol al meciului, reusit de Spania! Alicia Fernandez inscrie cu ajutorul barei.
Min 1
A inceput partida! Spania are primul atac.

Nationala Romaniei a dominat grupa cu Norvegia, Germania si Cehia, calificandu-se cu maximum de puncte in grupa principala. Debutul in cea de-a doua faza a Campionatului European a fost, insa, unul nefericit. Romania a pierdut 24-29 in fata Olandei lui Helle Thomsen.

Romania poate face, insa, inca un pas, cel putin unul de moral, catre locul in semifinalele Campionatului European daca va obtine o victorie in fata Spaniei, astazi, de la 19:00, intr-un meci care va fi LIVE pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro.

Chiar si cu o victorie in fata Spaniei, Romania va mai avea, insa, nevoie de un rezultat identic in fata Ungariei, in ultima etapa, acela fiind meciul cel mai important.

COTE pariuri EHF EURO
Romania are sansa a patra sa castige trofeul EURO, dupa Franta, Rusia si Olanda, echipa care ne-a zdrobit in ultimul meci.

1 Franta 3
2 Rusia 3.25
3 Olanda 4
4 Romania 6.50
5 Norvegia 15

Romania are sanse mari sa dea peste Rusia, daca se califica in semifinale. ”Cred ca avem o problema in ceea ce priveste banca. Cred ca avem 9 jucatoare, 11 cu tot cu portarii, care pot face diferenta. Ma asteptam sa fe putin mai proaspete, nu stiu ce s-a intamplat, Olanda a avut de la inceput conducerea. Prima repriza am fost aproape, dar in repriza a doua, cand s-au desprins la 5 goluri, presiunea pe fete a fost din ce in ce mai mare si au aparut multe greseli tehnice. Cred ca Rusia va fi in primele 4 si probabil, asa cum e traditia, echipa gazda, respectiv Franta”, a spus Gheorghe Tadici dupa infrangerea cu Olanda.