FOTO Dinamo s-a calificat în sferturile EHF European League după ce a învins-o categoric și în retur pe Bjerringbro-Silkeborg!

Dinamo Bjerringbro-Silkeborg Miklos Rosta Vladimir Cupara Xavi Pascual Handbal
Data publicarii: Marti 02 Aprilie 2024, 21:16
Data actualizarii: Marti 02 Aprilie 2024, 21:18

”Dulăii” lui Xavi Pascual au câștigat partida tur cu 37-34.

Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 24-27

Min. 60 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 24-27: FINAL! Dinamo o va întâlni pe Skjern în sferturile EHF European League.

Min. 54 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 21-23: Gazdele se apropie la două goluri de elevii lui Xavi Pascual.

Min. 41 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 12-18: Zeinelabedin Ali face o fentă și aruncă impecabil! ”Dulăii” sunt pe val.

Min. 31 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 8-16: Partea a doua începe acum.

Min. 30 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 8-16: Pauză.

Min. 22 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 3-13: ”Dulăii” se distanțează după o repriză în care au dominat jocul.

Min. 10 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 1-5: Elevii lui Xavi Pascual continuă pe un trend ascendent confruntarea din sferturile EHF European League.

Min. 2 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 0-2: Lazar și Miklos își trec numele pe tabela de marcaj în debutul partidei. ”Dulăii” încep bine.

Min. 1 Bjerringbro-Silkeborg - Dinamo 0-0: Start de meci.

știre inițială

Bjerringbro-Silkeborg Håndbold - Dinamo, returul play-off-ului pentru sferturile de finală din EHF European League, este LIVE TEXT pe Sport.ro de la ora 19:45.

În tur, ”dulăii” lui Xavi Pascual s-au impus cu 37-34 (18-16) în Sala Dinamo, într-un meci în care campioana României i-a condus pe danezi și la opt goluri diferență.

Dinamo - Bjerringbro-Silkeborg a fost 37-34 în tur

Pentru Dinamo au înscris Miklos Rosta 9 goluri, Luka Cindric 6, Ali Zein 6, Andrii Akimenko 5, Nicuşor Negru 3, Javier Humet Gaminde 2, Vladimir Cupara (portar) 1, Dan Racoţea 1, Alex Pascual Garcia 1, Lazar Kukic 1, Stanislav Kasparek 1, Robert Militaru 1.

Vladimir Cupara a apărat 13 şuturi (28,89%).

Golurile oaspeţilor au fost marcate de William Bogojevic 7, Mads Emil Bayer Lenbroch 7, Morten Toft Olsen 4, Peter Balling Christensen 4, Ludvig Hallback 3, Rasmus Lauge Schmidt 3, Nikolaj Oe˜ris Nielsen 2, Alexander Lynggaard 2, Victor Beenfeldt Ilsoe 1, Rene Toft Hansen 1.

Mikkel Moller Loevkvist a avut 11 intervenţii (29,73%), iar Johan Sjoestrand 3 (27,27%).