”Meciul sezonului pentru campioana României”! Dinamo - Bjerringbro-Silkeborg se joacă azi în play-off-ul EHF European League

Dinamo Bjerringbro-Silkeborg EHF European League Nicusor Negru Xavi Pascual Handbal
Data publicarii: Marti 26 Martie 2024, 15:34
Data actualizarii: Marti 26 Martie 2024, 15:39

Echipa lui Xavi Pascual joacă meciul tur pentru calificarea în sferturile competiției europene.

Dinamo - Bjerringbro-Silkeborg în play-off-ul EHF European League

UPDATE

”Întâlnim o echipă redutabilă, însă prin determinare și ambiție avem o șansă reală de a merge mai departe. Aportul fanilor contează mult și, ca întotdeauna, asta va face diferența”, a declarat extrema stângă a lui Dinamo, Nicu Negru.

Știrea inițială

”Mâine, în Sala Dinamo va avea loc meciul sezonului pentru campioana României!”, titrează luni clubul sportiv din Șoseaua Ștefan cel Mare pe pagina oficială de Facebook.

Echipa antrenată de Xavi Pascual o întâlnește în turul play-off-ului pentru sferturile de finală din EHF European League pe Bjerringbro-Silkeborg Håndbold din Danemarca, într-un meci care se dispută marți de la ora 19:45, în Sala Dinamo.

”Un meci-cheie, care ne poate aduce la un pas de Final 4. Sala Dinamo trebuie să fie mâine un vulcan”, a completat clubul din Ștefan cel Mare.

Dinamo - Steaua 42-26 în ”Eternul derby” al handbalului românesc din această lună

În urmă cu două săptămâni, CS Dinamo Bucureşti a surclasat-o pe CSA Steaua Bucureşti cu scorul de 42-26 (20-9), în deplasare, la Chiajna, într-un meci derby din etapa a 20-a a Ligii Naţionale de handbal masculin și unul dintre cele mai dezechilibrate dueluri din istorie.

Nicuşor Negru a marcat atunci 15 goluri pentru campionii antrenați de Xavi Pascual, care au victorii pe linie în campionat.

Dinamo, 100% victorii în Liga Zimbrilor, competiție transmisă în exclusivitate de Pro Arena și VOYO