Nu e păcăleală de 1 aprilie! Cât a durat analiza VAR la meciul dintre Dinamo și Petrolul

Dinamo Bucuresti Petrolul Ploiesti VAR Superliga
Ionuț Stoica
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2024, 22:54
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 23:17

Dinamo - Petrolul s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Meciul a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Pe finalul meciului, a avut loc o fază controversată în interiorul careului celor de la Dinamo. Amzăr l-a bruscat pe Alexandru Musi, care s-a dezechilibrat și a căzut.

Prahovenii au cerut penalty, însă Horațiu Feșnic a avut nevoie de confirmarea din camera VAR pentru merge la monitor după opt minute de confuzie totală. După încă două minute de analiză, centralul din Cluj a arătat ferm punctul cu var.

În total a fost nevoie de zece minute până ca centralul să fie chemat la monitorul VAR. Gicu Grozav a profitat de șansă, a tras cu sânge rece și a restabilit egalitatea in extremis.

Dinamo - Petrolul 1-1

Pentru Dinamo a marcat Moura (39), iar pentru Petrolul a punctat Grozav, iîn minutul90 +13.

Dinamo: Golubovic - Patriche, Velkovski, Homawoo - De Moura, Pavicic (Roşu - 68), Qnahore, Borduşanu (Amzar - 59) - Milanov (Iglesias - 68), Abdallah (Edgar Ie - 79), Politi (Gregorio - 59). Antrenor: Zeljko Kopic

Petrolul: L. Zima - D. Radu (Dumitru - 67), Papp, Huja, Ţicu - Grozav, Seto (Diomande, - 57), Hanca (Irosibo -67), Işfan (Muşi - 58) - Berisha (Bratu - 80) Jair. Antrenor: Florin Pîrvu

Meciul a fost arbitrat de Horaţia Feşmic, ajutat de Valentin Avram şi Alexandru Cerei.

Rezerva fost Claudiu Marcu, iar în Camera VAR s-au aflat Radu Petrescu şi Adrian Radu Ghinculeac.

Observatori au fost Nicolae Marodin şi Mircea Călin.