VIDEO Cele 10 minute pe care portarul lui Sporting Lisabona trebuie să le uite! A comis două gafe majore, apoi a fost eliminat direct

Antonio Adan Champions League Olympique Marseille Sporting Lisabona Grupe
Data publicarii: Marti 04 Octombrie 2022, 22:59
Data actualizarii: Marti 04 Octombrie 2022, 23:15

Olympique Marseille s-a impus cu 4-1 în meciul cu Sporting Lisabona, din grupele Champions League.

Început cu o întârziere de 22 de minute din cauza întârzierii autocarului oaspeților, meciul a fost marcat de greșelile majore ale portarului formației portugheze.

Seară teribilă pentru Antonio Adan, portarul lui Sporting Lisabona

Antonio Adan a fost titular în poarta celor de la Sporting Lisabona, însă nu a rezistat decât 23 de minute pe teren.

Seria de coșmar a început în minutul 13, când a greșit decisiv la primul gol marcat de Olympique Marseille, în urma unei degajări complet ratată. Adan a trimis mingea direct în picioarele lui Alexis Sanchez, care nu a ratat șansa de a înscrie.

După trei minute, acelați Antonio Adan a comis o nouă eroare, degajând la un adversar, iar în urma fazei create, Olympique Marseille și-a dublat avantajul.

În minutul 23, Antonio Adan a fost eliminat, după ce portarul iberic a comis henț și a primit roșu direct.