FOTO UEFA Champions League | Spectacolul revine la "masa bogaților"! Inter o pune la colț pe FC Barcelona, Napoli o "spulberă" pe Ajax, iar Liverpool își încântă fanii pe Anfield

uefa champions league Liga Campionilor ucl Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 04 Octombrie 2022, 23:05
Data actualizarii: Miercuri 05 Octombrie 2022, 00:23
Urmărim și comentăm meciurile din UEFA Champions League pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

4. Haifa - 2 / 0

UEFA Champions League a revenit după trei săptămâni de pauză. Marți, 4 octombrie, de la 19:45, Bayen Munich va încerca să obțină punctaj maximum după 3 etape, în timp ce meciul dintre Inter - Barcelona, de la 22:00, este atracția serii.

Rezultatele din UEFA Champions League

Grupa A

Ajax - Napoli 1-6 (Final)

• Min. 81 GOOOL Napoli! Simeone înscrie golul 6.
  • Min. 63 GOOOOL Napoli! Kvaratskhelia înscrie golul 5 pentru napoletani.
  • Min. 47 GOOOOL Napoli! Raspadori duce scorul la 4-1 în favoarea echipei sale, care joacă în deplasare pe Johan Cruyff Arena.
  • Min. 45 GOOOOOOL Napoli! ZIelinksi majorează diferența la două goluri de Ajax!
  • Min. 33 GOOOOL Napoli! Italienii întorc scorul. Di Lorenzo fructifică și își pune echipa în avantaj pe tabelă.
  • Min. 18 GOOOOL Napoli! Raspadori restabilește egalitatea la nici 10 minute de la reușita lui Kudus.
  • Min. 3 GOOOOL Ajax! Kudus deschide scorul după ce înscrie cu sânge rece.

Liverpool - Rangers 2-0 (Final)

• Min. 52 GOOOOOL Liverpool! "Cormoranii" beneficiază de o lovitură de la unsprezece metri, iar Mohamed Salah fructifică fără emoții.
  • Min. 7 GOOOOL Liverpool! Ce execuție. Șut formidabil trimis de Trent Alexander-Arnold din lovitură liberă. Fundașul a zdrobit criticile cu un eurogol.

Grupa B

Brugge - Atletico Madrid 2-0 (Final)

• Min. 62 GOOOOL Club Brugge! Jutgla majorează diferența după ce Buchanan oferă un assist de excepție.
  • Min. 36 GOOOOL Club Brugge! Kamal Sowah deschide scorul înainte de pauză! Apărarea lui Atletico, la pământ după pasa de excepție trimisă de Ferran Jutgla.

FC Porto - Bayer Leverkusen 2-0 (Final)

• Min. 87 GOOOOL FC Porto! Galeno este pe cale să securizeze cele trei puncte pentru portughezi.
  • Min. 70 GOOOOL FC Porto! Zaidu deschide scorul după ce portughezii au avut o reușită anulată de var, în minutul 42, când Taremi a făcut henț involuntar.

Grupa C

Bayern Munich - Viktoria Plzen 5-0 (Final)

• Min. 60 GOOOOL Bayern! "Bavarezii" nu se opresc nici la 4-0. Choupo-Moting își trece și el numele pe tabelă.
  • Min. 51 GOOOOL Bayern! Leroy Sane realizaeză "dubla". Mane îl asistă perfect pe neamț, care înscrie cu sânge rece golul 4.
  • Min. 36 "Bavarezii" înscriu golul 4, însă VAR-ul intervine și întoarce faza. Mane strălucește pentru Bayern, Jamal Musiala este cel care ar fi fost trecut pe tabela de marcaj.
  • Min. 21 GOOOL Bayern! Sadio Mane duce scorul la 3-0.
  • Min. 13 GOOOOOOL FC Bayern! Serge Gnabry majorează diferența la câteva minute după ce Sane a deblocat tabela. Plzen, umilită încă din startul meciului.
  • Min. 7 GOOOOL FC Bayern! "Bavarezii" nu stau pe gânduri și deschid scorul în fața lui Plzen. Leroy Sane fructifică cu un șut imparabil, după ce Jamal Musiala dă o pasă de geniu.

Inter - Barcelona 1-0  (Final)

• Min. 67 Pedri înscrie, dar arbitrajul video intervine și întoarce faza. Xavi ia galben pe bancă pentru proteste.
  • Min. 45+2 GOOOOOOL Inter! Calhanoglu deschide scorul, iar Giuseppe Meazza erupe. Barcelona, pusă la pământ cu un șut de geniu.

Grupa D

Marseille - Sporting 3-1 (Final)

• Min. 84 GOOOOL Marseille! Mbemba înscre golul patru și securizează cele trei puncte în grupele Ligi Campionilor.
  • Min. 28 GOOOOL Marseille! Balerdi profită de intrarea portarului de rezervă și duce scorul la 3-1.
  • Min. 23 Antonio Adan vede cartonașul roșu și își lasă echipa în 10. Edwards părăsește terenul, pentru a-i face loc portarului de rezervă, Israel.
  • Min 16 GOOOOOOL Marseille! Francezii întorc scorul în doar trei minute. Amine Harit îl pune la punct pe Antonio Adan.
  • Min. 13 GOOOOL Marseille! Alexis Sanchez fructifică după ce a speculat o eroare în defensiva adversă.
  • Min. 1 GOOOOL Sporting! Portughezii deschid scorul. Trincao reduce la tăcere defensiva adversă.

Eintracht Frankfurt - Tottenham Hotspur 0-0 (Final)