Un jucator de-al lui Arsenal a 'reusit' o performanta greu de egalat! A primit 2 galbene in 90 de secunde la meciul de debut! Cum s-a terminat un meci THRILLER cu 6 goluri: VIDEO

Arsenal Coquelin Germania
Data publicarii: Duminica 25 August 2013, 14:15
Data actualizarii: Duminica 25 August 2013, 14:15

►S-o intoarcem ca la Ploiesti! Petrolul - Swansea, joi 20:30, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

Cel mai spectaculos meci din etapa a 3-a din Bundesliga a avut loc la Hoffenheim - un jucator imprumutat de Arsenal in Germania a fost eroul negativ.

Hoffenheim si Freiburg au oferit un thriller de senzatie in etapa a 3-a din Bundesliga. Scapata de liga secunda in urma barajului castigat, Hoffenheim a inceput tare sezonul si este neinvinsa pana acum. Cu Freiburg, Hoffenheim a deschis scorul rapid prin Salihovic, in minutul 9. La 4 minute distanta a egalat Sorg pentru oaspeti. In minutul 25, Volland a readus-o pe Hoffenheim in avantaj pentru ca Guede sa egaleze din nou in minutul 29. Freis i-a adus pentru prima data pe oaspeti in avantaj in minutul 65 pentru ca Strobl sa stabileasca scorul final, 3-3, in minutul 77.

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI

La meciul dintre Hoffenheim si Freiburg, arbitrul Tobias Stieler a fost foarte darnic cu cartonasele - a dat 6 galbene si 3 rosii! Jucatorul imprumutat de Arsenal la Freiburg, Coquelin, a reusit performanta de a fi eliminat in doar 90 de secunde dupa 2 cartonase galbene!