'Bestia' Lewandowski, gata sa se intoarca pe teren! Starul lui Bayern s-a refacut si poate juca in meciul care i-ar putea aduce titlul lui Flick

Bayern Munchen Robert Lewandowski Germania N-a mai dat 5 goluri in 9 minute, dar parca TOT E CEVA! :)) Lewandowski, BESTIE cu Stuttgart: hat-trick perfect in 22 de minute!
Dragos-Stefan Soneriu
Data publicarii: Miercuri 21 Aprilie 2021, 16:08
Data actualizarii: Miercuri 21 Aprilie 2021, 16:16

Lewandowski va reveni pe teren dupa 3 saptamani de stat pe tusa.

Bayern Munchen a anuntat printr-un comunicat de presa emis pe site-ul oficial al clubului ca Robert Lewandwoski a revenit la antrenamente si ca poate reveni pe teren la urmatorul meci.

"De la o luna de la victoria cu 4-0 impotriva lui VfB Stuttgart din mijlocul lui martie, FC Bayern poate in sfarsit sa-l primeasca inapoi pe cel mai bun atacant al lor. Robert Lewandowski a completat majoritatea antrenamentului de miercuri dimineata cu colegii sai la Sabener Strasse si, prin urmare, a mai facut un pas in directia revenirii sale." Se arata pe site-ul oficial al clublului bavarez.

De asemenea, Hansi Flick a anutat luni ca atacantul a fost intr-o stare excelenta la anternamentul de reabilitare dupa accidentarea suferita la ligamentele de la genunchiul drept si ca spera sa il poata folosi in meciul de sambata impotriva lui Mainz. Daca Bayern va reusi sa castige meciul din acest weekend, bavarezii isi vor asigura trofeul ligii cu numarul 31 din istoria clubului.

Vedeta lui Bayern s-a accidentat in meciul castigat de Polonia contra Andorrei cu scorul de 3-0, disputat pe 30 martie.