Erling Haaland Borussia Dortmund Germania Cine-l mai opreste pe monstrul Haaland? L-a luat pe Sancho si au distrus Leipzig in finala Cupei Germaniei! Cum a marcat
Abel Lorin
Data publicarii: Vineri 14 Mai 2021, 00:19
Data actualizarii: Vineri 14 Mai 2021, 00:21

Borussia Dortmund a castigat Cupa Germaniei dupa o victorie categorica in fata lui RB Leipzig. S-a terminat 4-1!

Sancho si Haaland au facut tot show-ul. Englezul a deschis scorul dupa 5 minute, apoi Haaland a facut 2-0 in minutul 28. Ordinea marcatorilor a fost aceeasi la Dortmund si in partea secunda. Unicul gol al lui Leipzig a fost marcat de spaniolul Dani Olmo in minutul 71.

Pentru Haaland, trofeul castigat la Berlin e primul reusit cu Dortmund dupa transferul de la RB Salzburg, din 2020.

• Cine-l mai opreste pe monstrul Haaland? L-a luat pe Sancho si au distrus Leipzig in finala Cupei Germaniei! Cum a marcat

Norvegianul de 20 de ani are cifre impresionante in acest sezon. A marcat 39 de goluri in 39 de meciuri in tricoul Borussiei.