OFICIAL! Stark si-a cerut scuze! Arbitrul care a innebunit 80.000 de oameni revine! :) A dat penalty la o faza nebuna si a facut PRAF meciul lui Dortmund! VIDEO

Borussia Dortmund Bayern Munchen Germania Marco Reus VfL Wolfsburg Germania
Data publicarii: Luni 10 Decembrie 2012, 15:00
Data actualizarii: Luni 10 Decembrie 2012, 15:01

Dortmund a facut senzatie in LIga Campionilor, insa in campionat nu sta deloc bine. Arbitrul Stark i-a infuriat teribil pe cei 80.000 de fani de la meciul cu Wolfsburg! Acum, le-a cerut scuze oficialilor Borussiei!

Dormung juca acasa, in fata a 80.000 de fani, un meci care o tinea inca in lupta pentru titlu. Atenta mai mult la CL, unde a si castigat grupa cu Real, City si Ajax, a neglijat campionatul din Germania.

Borussia este doar pe locul trei in clasament, la 14 puncte de liderul Bayern. Astazi, Dortmund a pierdut cu 2-3 acasa, cu Wolfsburg, insa deciziile arbitrului i-au scos din minti pe fani.

Mai intai a fost 1-0 pentru gazde, Reus marcand in minutul 6. Problema: mingea a fost sutata de Lewandowski, aflat in offside, nesemnalizat. Apoi Reus a facut 1-0.

Apoi arbitrul Stark a stranit un cor de fluieraturi, pentru ca dat un cartonas rosu si un penalty, la o faza ciudata, in care mingea i-a sarit din picior in mana lui Schmelzer. Problema: S-a facut 1-1, insa reluarile arata ca nu a fost vorba de intentie.

Pana la pauza, oaspetii conduceau deja cu 2-1. In minutul 61, arbitrul intervine din nou si da penalty pentru Dortmund - 2-2. Problema: nici al doilea 11 metri nu a fost.

Apoi, jucand in continuare in 10 oameni, Borussia a mai primit un gol, iar meciul s-a terminat 3-2 pentru Wolfsburg.

FAZA PENALTY-ULUI si a ELIMINARII

Dupa care a revenit cu o declaratie socanta! "Imi pare rau. N-a fost 'rosu' si nici penalty. N-ar fi trebuit sa se intample, dar din pacate am comis-o", le-a spus el sefilor lui Dortmund, dupa cum scrie presa din Germania.

Cine e Wolfgang Stark: are 43 de ani, arbitreaza de ani buni la CM, CE, in Liga si Europa League. Ultima data n-a vazut 2 penatyuri pentru Croatia, in fata Spaniei, la Euro. In Liga, tot anul asta, United a fost ajutata in fata Galatei. Turcilor le-a refuzat tot doua 11m.