FOTO ȘI VIDEO "Trăim într-o lume paralelă". Reacția genială a lui Lionel Messi la golul marcat de Sergio Ramos: fanii au fost uimiți

Lionel Messi PSG Sergio Ramos Franta
Data publicarii: Joi 09 Februarie 2023, 18:13
Data actualizarii: Joi 09 Februarie 2023, 18:41

PSG a fost eliminată din Cupa Franței, în urma duelului cu Olympique Marseille.

Paris Saint-Germain, cu vedetele Lionel Messi şi Neymar pe teren din primul minut, dar fără Kylian Mbappe, a fost eliminată în optimile de finală ale Cupei Franţei, pierzând la limită pe terenul celor de la Olympique Marseille (scor 1-2).

Gazdele au deschis scorul pe Stade Velodrome în minutul 31, prin Alexis Sanchez, dintr-o lovitură de la 11 m, însă PSG a egalat în prelungirile primei reprize, prin fundaşul Sergio Ramos (minutul 45+2), care a trimis balonul cu capul în poartă, în urma unui corner executat de Neymar.

Olympique Marseille a obţinut victoria şi calificarea în sferturile de finală graţie golului marcat de Ruslan Malinovski în minutul 57.

Reacția lui Lionel Messi la golul lui Sergio Ramos s-a viralizat instant

Imediat după golul marcat de Sergio Ramos, Lionel Messi a ridicat mâinile în aer și s-a bucurat cu entuziasm pentru reușita colegului său.

"Nu pot să cred că Messi sărbătorește așa un gol al lui Sergio Ramos", "Dacă te gândeai că acum 10 ani Messi ar fi făcut așa la un gol al lui Sergio Ramos, te-aș fi plesnit", "Trăim într-o lume paralelă" sunt doar câteva dintre reacțiile apărute pe rețelele de socializare.