TOU-LA-LAN, CE GOL! Cum s-a salvat Monaco in ultimul minut al meciului cu Reims! VIDEO

AS Monaco Jeremy Toulalan Reims Franta
Data publicarii: Sambata 22 Februarie 2014, 10:12
Data actualizarii: Sambata 22 Februarie 2014, 10:14

Meci greu pentru AS Monaco in aceasta etapa din Franta. A doua echipa din Ligue I a invins cu mari emotii, in minutul 90.

Cel mai frumos gol al meciului a fost reusita lui Toulalan, care a tras perfect de la marginea careului la coltul scurt - VEDETI FAZA VIDEO AICI.

AS Monaco a deschis scorul in minutul 8, prin Germain, intrand la cabine cu 1-0. Dupa pauza, Reims a egalat prin Oniangue, 10 minute mai tarziu Toulalan reusind o bijuterie de gol.

Acelasi Oniangue a reusit sa marcheze in minutul 71 pentru 2-2, pentru ca AS Monaco sa castige cu mari emotii in minutul 90, prin golul lui Kurzawa.

Cu un meci in plus disputat in campionat, AS Monaco este in continuare pe locul 2 in Franta, la 2 puncte in spatele liderului PSG, care are 58 de puncte.

Lille urmeaza in clasament, pe 2, cu 45 de puncte, iar Saint-Etienne si Marseille completeaza top 5, cu 42, respectiv 40 de puncte.