kylian mbappe Luis Enrique PSG Real Madrid Reims Franta
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2024, 15:54
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2024, 15:55

Paris Saint-Germain este lider detașat în Ligue 1 și este gata de despărțirea de superstarul francez, care va ajunge la Real Madrid.

Kylian Mbappe a început pe banca de rezerve meciul de duminică după-amiază PSG - Reims din etapa a 25-a din Ligue 1, decizia lui Luis Enrique fiind explicată zilele trecute de antrenorul spaniol, resemnat cu plecarea din vară a superstarului la Real Madrid: ”Mai devreme sau mai târziu va trebui să ne obișnuim să jucăm fără Kylian”.

Marshall Munetsi a deschis devreme scorul pentru oaspeții de pe ”Parc des Princes” (6), apoi autogolul lui Yunis Abdelhamid (17) și reușita lui Goncalo Ramos (19) i-au adus repede în avantaj pe parizieni, dar Oumar Diakite a egalat pentru Reims în minutul 45.

Primele schimbări la PSG au venit abia în minutul 70, Randal Kolo și Nuno Mendes în locul lui Bradley Barcola și Danilo Pereira, iar Kylian Mbappe a fost introdus tocmai în minutul 73, în locul marcatorului Goncalo Ramos.

A fost însă prea puțin timp chiar și pentru Kylian, iar rezultatul final de pe ”Parc de Princes” a rămas 2-2.