VIDEO Scene incredibile la meciul echipei feminine a PSG-ului. A fost suspendat din cauza artificiilor aruncate pe teren

PSG Reims Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 14 Octombrie 2023, 21:16
Data actualizarii: Sambata 14 Octombrie 2023, 21:15

Întâlnirea dintre PSG și Reims, din etapa a patra a campionatului feminin de fotbal din Franța, a fost suspendat în debutul reprizei secunde.

Noi incidente au avut loc pe un teren de fotbal din Fanța. La șase zile după oprirea partidei dintre Montpellier și Clermont din Ligue 1, din cauza unei petarde aruncate în fața lui Mory Diaw, confruntarea dintre PSG și Reims a fost suspendată.

Mai multe artificii au fost aruncate pe teren în debutul reprizei secunde, la scorul de 0-0, iar jucătoarele au intrat imediat la vestiar, partida fiind suspendată.

După o pauză de 40 de minute și mai multe discuții între oficiali, decizia a fost definitivă.

Meciul Montpellier - Clermont, suspendat

În prelungirile meciului, o petardă aruncată din tribune a explodat lângă portarul lui Clermont, senegalezul Mory Diaw.

Mory Diaw s-a prăbușit imediat pe gazon și a fost scos pe targă de pe gazon. Arbitrul a decis să suspende meciul, iar reluarea lui este incertă, scrie L'Equipe.

Montpellier ocupă locul 12 în Ligue 1, cu 9 puncte, în timp ce Clermont este ultima clasată, cu doar 2 puncte.