Paris Saint-Germain diego maradona Gianluigi Buffon Gol kylian mbappe PSG Franta FAZA MONUMENTALA: Mbappe a dat gol ca Maradona, apoi s-a facut ca ploua, fara sa-si dea seama ca francezii au VAR :)) Ce s-a intamplat
Data publicarii: Sambata 23 Februarie 2019, 19:01
Data actualizarii: Sambata 23 Februarie 2019, 19:11

Paris Saint-Germain joaca impotriva lui Nimes.

Paris Saint-Germain o intalneste pe teren propriu pe Nimes, iar campioana Frantei conduce la pauza, scor 1-0. Chiar inainte de finalul primei reprize, Kylian Mbappe a marcat dupa o faza fixa, insa golul a fost anulat.

Arbitrul intalnirii a avut, insa, toate motivele sa ii anuleze reusita lui Mbappe si sa ii acorde cartonasul galben. Francezul a reeditat executia lui Diego Maradona, din partida Anglia - Argentina, de la Campionatul Mondial din 1986.

• FAZA MONUMENTALA: Mbappe a dat gol ca Maradona, apoi s-a facut ca ploua, fara sa-si dea seama ca francezii au VAR :)) Ce s-a intamplat

Mbappe si-a dat seama imediat de ce s-a intamplat, iar cand colegii sai au vrut sa il felicite, nu s-a putut abtine sa nu zambeasca. Acelasi lucru l-a facut si colegul sau, veteranul Gianluigi Buffon.