Steaua le pregătește o mega surpriză fanilor! Numele noului sponsor tehnic al grupării din Ghencea
![Steaua le pregătește o mega surpriză fanilor! Numele noului sponsor tehnic al grupării din Ghencea Steaua Adidas liga 2](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/07/29/image_galleries/730417/steaua-le-pregateste-o-mega-surpriza-fanilor-numele-noului-sponsor-tehnic-al-gruparii-din-ghencea_1_size6.jpg)
Steaua va juca în acest sezon în Liga 2!
Deși nu vor avea drept de promovare la finele sezonului viitor, „roș-albaștrii” își pregătesc deja terenul pentru revenirea în elita fotbalului românesc.
Oficialii grupării din Ghencea vor să readucă alături de Steaua sponsorul tehnic alături de care echipa a scris istorie.
Bogdan Marinescu, noul manager al clubului, după plecarea lui George Ogăraru, a dezvăluit că se află în negociere pentru aducerea unui sponsor tehnic de renume în Ghencea.
„Echipa de fotbal nu a avut un sponsor tehnic până acum, iar până la începerea sezonului, cu siguranță, o să aduc un brand mare lângă noi. Va fi o surpriză pentru toți suporterii Stelei.
Există discuții cu mai mulți potențiali parteneri și o să vedeți acest lucru într-un timp foarte scurt. Purtăm discuții cu mai multe companii importante, dar nu s-a perfectat nimic concret până acum”, a spus Bogdan Marinescu, potrivi playsport.ro.
Potrivi sursei citate mai sus, sponsorul care va produce noul echipament sportiv al steliștilor este Adidas, firma care îi înbrăca pe „roș-albaștri” și în 1986, când au câștigat Cupa Campionilor Europeni.
În momentul de fața, Steaua folosește un echipament pus la dispoziție de Joma.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News