"Să facă ce nu a reușit prima oară!" Un fost atacant al FCSB îl vrea pe Denis Alibec la liderul din Superliga
![Să facă ce nu a reușit prima oară! Un fost atacant al FCSB îl vrea pe Denis Alibec la liderul din Superliga Denis Alibec FCSB Raul Rusescu](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/12/22/image_galleries/801397/anuntul-celor-de-la-farul-constanta-despre-situatia-lui-denis-alibec-ne-faceam-planuri-cu-el_size6.jpg)
FCSB conduce detașat în Superliga, iar Gigi Becali se gândește deja la duelurile din Liga Campionilor, deși până acolo "roș-albaștrii" vor trebui să treacă prin trei tururi preliminare, plus play-off-ul.
Chiar și așa, patronul FCSB și-a făcut deja lista cu jucătorii pe care va încerca să-i transfere în vară.
Printre aceștia se numără și Denis Alibec, fotbalistul lui Muaither, despre care Raul Rusescu susține că ar fi potrivit pentru FCSB.
"Ar fi interesant să-l vedem pe Denis înapoi la Steaua (n.r. - FCSB), să facă ce nu a reușit prima oară. Au trecut niște ani peste el. Cu o pregătire bună se pune rapid pe picioare.
Dintre toți jucătorii vehiculați la FCSB, el e singurul care știe ce înseamnă tricoul ăla, care e greu", a spus Raul Rusescu, potrivit GSP.
Alibec a îmbrăcat tricoul echipei patronate de Gigi Becali timp de un sezon și jumătate, în perioada ianuarie 2017 – iulie 2018.
Cum ar putea arăta FCSB după transferurile anunțate de Gigi Becali
Basarab Panduru a auzit transferurile plănuite de Gigi Becali și a mărturisit că vede posibilă o echipă în care să apară Olaru, Coman, Mitriță, Munteanu și Alibec.
"Mi se par nume grele, sunt nume bune. La Mitriţă cred că e mai greu, dar la Alibec şi Munteanu e posibil. Chiar sunt nume grele.
În mod normal, aceştia trebuie să intre şi să facă treabă, nu-i mai iei să-i vezi la treabă. Găseşti tu unde să-i bagi pe toţi, îl mai bagi pe Alibec în dreapta.
Joci 4-3-3, Mitriţă cu Olaru, treci Olaru lângă Şut, în faţă ai Coman, Munteanu, Alibec şi dai drumul la treabă", a spus Basarab Panduru, la Orangesport.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News