O nouă țeapă luată de Becali!? Cifrele fotbalistul pentru care a plătit aproape două milioane de euro

Data publicarii: Sambata 10 Septembrie 2022, 18:39
Data actualizarii: Sambata 10 Septembrie 2022, 18:48

Gigi Becali a transferat zece jucători în această vară la FCSB, însă au rămas doar nouă după ce latifundiarul a renunțat la sericiile lui Rață, care a revenit la Voluntari.

Unul dintre jucătorii pentru care Gigi Becali (64 de ani) a plătit o sumă impresionantă de bani în această vară este David Miculescu (21 de ani).

Becali a plătit 1.7 milioane de euro pentru extrema dreaptă cu gândul că va obține zeci de milioane de euro în viitor, însă pentru moment Miculescu nu se ridică la așteptările patronului.

Titular și integralist în primul meci disputat în tricoul vicecampioanei, Miculescu a fost tras ușor-urșor pe banca de rezerve.

După ce a jucat 90 de minute cu Mioveni (1-1) și cu Chindia Târgoviște (3-2), Miculescu a văzut meciul cu Hermannstadt (2-2) de pe banca de rezerve, iar în înfrângerea cu Farul Constanța (3-1) a jucat doar 31 de minute.

Deși absența lui Miculescu la meciurile din Superliga a fost motivată prin faptul că acesta este menajat pentru duelurile din Conference League, acest lucru nu prea stă în picioare.

Miculescu a fost integralist doar în victoria de la București, cu Viking, scor 3-1, în playoff-ul Conference League, iar la primul meci al „roș-albaștrilor” în grupe a jucat doar 20 de minute, când l-a înlocuit pe Compagno în minutul 70.

Miculescu ar putea intra în umbră la FCSB după ultima decizie a lui Dică

Miculescu riscă să treacă total în plan secund dacă Nicolae Dică își pune în aplicare planul anunțat după meciul cu West Ham - mai multe detalii AICI.