VIDEO EXCLUSIV Elevii lui Dică nu se sperie de atmosfera din Norvegia. Mesajul războinic al lui David Miculescu înaintea confruntării cu Viking

Viking - FCSB David Miculescu Nicolae Dica playoff conference league Conference League
Data publicarii: Luni 22 August 2022, 20:46
Data actualizarii: Luni 22 August 2022, 21:01

FCSB a pierdut manșa tur cu Viking, din play-off-ul Conference League, pe teren propriu, scor 1-2, iar norvegienii au prima șansă la calificarea în grupe.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 3 al meciului de pe Arena Națională, însă Viking a egalat la faza imediat următoare, prin Kabran. Norvegienii au dat lovitura în minutul 35, când au înscris pentru 2-1, iar ulterior s-au apărat aglomerat și au reușit să mențină scorul de pe tabelă.

Returul din Norvegia se anunță unul de foc pentru FCSB. Vicecampioana României nu se va putea baza pe Darius Olaru, suspendat, partida se va juca pe un teren sintetic, iar gazdele se așteaptă la un stadion plin.