Mutu, avertisment pentru FCSB după victoria cu Hermannstadt: „Nu ne dăm bătuți!”

Adrian Mutu CFR Cluj Superliga Fotbal intern Adrian Mutu, antrenor CFR Cluj / Foto: Getty Images
Data publicarii: Vineri 08 Martie 2024, 23:50
Data actualizarii: Vineri 08 Martie 2024, 23:55

CFR Cluj a reușit să obțină o victorie la limită, scor 1-0, cu FC Hermannstadt, în ultima etapă a play-off-ului Ligii 1. Golul victoriei a fost marcat de nigerianul Otele în prelungiri.

Ardelenii au ratat mai multe ocazii de a marca și au avut un gol anulat lui Karlo Muhar pentru ofsaid. Hermannstadt a avut, de asemenea, șanse de a înscrie, dar Florin Bejan, Ianis Stoica și Cristian Neguț au ratat din fața porții.

Mutu mulțumit de gestionarea finalului de meci: "Astăzi am gestionat bine ultimul minut, dar tot timpul se poate mai bine".

Deși CFR Cluj e neînvinsă în campionat de cinci etape, „Briliantul” e conștient CFR va avea o misiune dificilă în play-off în acest sezon: "Cred că lucrurile s-au schimbat în bine după venirea mea, nu vreau să mă laud. Să vedem ce se întâmplă mâine (n.r. - la meciul Rapid - FCSB) și după putem face comentarii".

Mutu, avertisment pentru FCSB

În ciuda diferenței mari din clasament, Mutu a lansat un avertisment pentru liderul din Superliga: "Nu ne dăm niciodată bătuți, dar e foarte greu. Diferența e deja mare și știm asta. Important e să ne facem noi meciurile", a adăugat antrenorul CFR-ului.

Meciul cu Hermannstadt a fost duelul cu numărul 500 pentru Mario Camora în tricoul CFR Cluj, dintre care 384 în Superligă și 76 în cupele europene.