Îi ia fața lui Moldovan!? Portarul din Liga 1 care l-a impresionat pe un fost goalkeeper cu peste 300 de meciuri în Superliga
![Îi ia fața lui Moldovan!? Portarul din Liga 1 care l-a impresionat pe un fost goalkeeper cu peste 300 de meciuri în Superliga Razvan Sava CFR Cluj Razvan Plesca](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/12/07/image_galleries/800039/ii-ia-fata-lui-moldovan-portarul-din-liga-1-care-l-a-impresionat-pe-un-fost-goalkeeper-cu-peste-300-de_size6.jpg)
Un fost portar din Superliga, doar cuvinte de laudă la adresa goalkeeper-ului fostei campioane CFR Cluj.
CFR Cluj a smult un rezultat de egalitate, scor 0-0, pe terenul Rapidului și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.
În ciuda faptului că porțile au fost rar puse la încercare de cele două ofensive, Răzvan Sava, portarul lui CFR cluj a reușit să-l impresioneze pe Răzvan Pleşca cu intervențiile sale.
„L-am tot lăudat de fiecare dată, îl laud şi în seara aceasta, a fost omul meciului (n.r. – Rapid – CFR Cluj, 0-0, în Cupa României) cu nişte intervenţii extraordinare. Este un portar cu un fizic impresionant şi are un viitor foarte frumos.
De altfel, e titularul naţionalei de tineret. Eu poate sunt subiectiv (n.r. - în calitate de fost portar) că îl laud pe el”, a spus Răzvan Pleşca, potrivit Primasport.
Răzvan Sava vrea să-i ia locul lui Moldovan în poarta României
Portarul lui CFR Cluj a dezvăluit după meciul din Cupă cu Rapid, scor 0-0, că visul său este să ajungă în poarta naționalei României.
„Este unul dintre obiectivele mele (n.r. - să ajungă la echipa națională). Clar, e greu. Moldovan, Radu, Niță, e foarte greu, dar eu încerc să ajung cât mai sus”, a spus Răzvan Sava după meci.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News