"Ii batem acasa si ne calificam"! Craiova plateste scump dupa egalul din Ungaria! S-au ales cu capetele sparte si promit sa se califice in "vulcanul" din Banie

Data publicarii: Vineri 26 Iulie 2019, 21:04
Data actualizarii: Vineri 26 Iulie 2019, 21:19

Craiova plateste scump egalul din Ungar

Doi jucatori si-au spart capul. Fanii olteni au fost descaltati de unguri. "Ii batem acasa si ne calificam", sunt optimisti oltenii.

S-au dat lupte grele la Gyor, unde Craiova a facut egal cu Honved.

Bancu si Acka s-au ales cu capetele sparte si au fost bandajati pe teren. Din cauza accidentarilor, prima repriza a fost prelungita cu 8 minute.

"Am intalnit o echipa agresiva, cred ca prea agresiva si arbitrul mi s-a parut modest", a declarat Alex Mateiu.

La fotbal a fost 0-0. Oltenii au fost mai aproape de gol. Kelic a ratat in prelungiri victoria Craiovei.

"Trebuie sa ne calificam, daca nu ne calificam este o rusine", a mai spus Mateiu

"Nu o sa tina la nesfarsit acest ghinion, nu este deloc un adversar de temut", a declarat Mihai Roman

Peste 200 de fani au fost cu Craiova in Ungaria. Oltenii au fost descaltati la intrarea pe stadion. La final, jucatorii si fanii s-au bucurat impreuna pentru egalul cu Honved.