"Iar ne-a curățat!" Gigi Becali a intrat în direct și și-a făcut praf un jucător

Gigi Becali FCSB vali cretu Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2022, 22:48
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2022, 23:03

Patronul FCSB-ului și-a exprimat dezamăgirea după evoluția unui jucător al roș-albaștrilor în remiza cu FCU Craiova, scor 2-2, duminică seara.

Gigi Becali, patronul vicecampioanei, a dezvăluit că i-a transmis deja lui Mihai Stoica să găsească un înlocuitor pentru Vali Crețu, fundașul dreapta al roș-albaștrilor, mai ales în contextul în care Toni Petrea nu-l va mai avea la dispoziție nici pe Denis Haruț, trimis la Botoșani.

Gigi Becali a declanșat tirada

"Eram nemulțumit dacă nu juca echipa. Crețu iar ne-a curățat, chiar am vorbit cu Meme să găsim un fundaș dreapta. Oaidă face un fault care nu avea rost să-l facă. O să vină ăsta de la Botoșani, Edjouma și o să rezolvăm problemele și la mijloc, acolo aveam cele mai mari", a declarat Gigi Becali, duminică seara, la televiziunea Digi Sport.

Primul gol al oaspeților, marcat de Claudiu Bălan, pe finalul primei reprize, a fost reușit după o eroare comisă de Vali Crețu, fundașul dreapta al gazdelor.

FCSB a fost condusă de două ori de FCU Craiova, dar a reușit să smulgă un punct și să rămână la opt puncte în spatele liderului CFR Cluj, care s-a împiedicat în această etapă, 1-1 cu Universitatea Craiova. Claudiu Keșeru a fost cel care a transformat penalty-ul obținut de Ianis Stoica în prelungirile partidei.

FCSB - FCU Craiova 2-2

FCSB este pe locul doi, cu 52 de puncte. În următoarea etapă, vicecampioana se va duela cu ultima clasată, Academica Clinceni, iar FCU Craiova urmează să joace pe propriul teren cu FC Botoșani.

FCSB: A. Vlad – V. Creţu (Keşeru ’62), Vinicius, I. Cristea, Radunovic – Olaru, Ad. Şut (Stoica ’46), Oaidă – Cordea (Dumiter ’80), Fl. Coman (V. Gheorghe ’46), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea

U Craiova 1948: R. Popa – R. Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – S. Asamoah, Vl. Achim (Marquet ’77) – Baeten, Bauza (Sidibe ’69), Durmen – Cl. Bălan (Compagno ’86). Antrenor: Nicolo Napoli

Cartonaşe galbene: Şut ’38, Cristea ’73, ‘90+6, Oaidă ’75 / Huyghebaert ’61, Achim ’71, Negru ‘71