"Am bătut și pisica!" Vali Crețu are puterea să glumească pe seama situației sale de la FCSB
![Am bătut și pisica! Vali Crețu are puterea să glumească pe seama situației sale de la FCSB vali cretu FCSB Mihai Stoica](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/01/19/image_galleries/803654/vali-cretu-a-anuntat-la-ce-intelegere-a-ajuns-cu-gigi-becali_1_size6.jpg)
Mihai Stoica (59 de ani) a anunțat că Vali Crețu, polivalentul jucător al FCSB își va prelungi contractul, care expiră în vară.
Crețu a fost la un pas să se despartă de FCSB în iarnă, însă Gigi Becali a fost de acord în cele din urmă să-l ia în cantonament cu echipa, deși era liber de contract, ca mai târziu să accepte să-i ofere o prelungire valabilă până în vară.
Se pare că jucătorul de 35 de ani a reușit să-l convingă pe patronul Gigi Becali să-i acorde o nouă prelungire de contract în vară.
Crețu va continua la FCSB și din vară
"(n.r. - despre faptul că a fost dat de Gigi afară de 10 ori pâna acum) Colegii mai glumesc că am batut şi pisica că are 9 vieţi, că am batut orice...şi toate filmele cu nu ştiu ce... (râde)
Am bătut orice film, viaţa bate filmul câteodată", a spus Vali Crețu, potrivit Orangesport.
Cotat la 250.000 de euro de site-urile de specialitate, Vali Crețu a strâns 25 de meciuri în tricoul FCSB-ului în acest sezon, adunând 1454 de minute.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News