Gigi Becali pune tunurile pe Darius Olaru: "Piticania aia de la Rapid cum poate?"

Darius Olaru FCSB Gigi Becali Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 18 August 2023, 09:39
Data actualizarii: Vineri 18 August 2023, 09:51

FCSB a fost eliminată din Conference League de FC Nordsjaelland, care s-a impus cu scorul de 2-0, în manşa secundă a turului al treilea preliminar al competiţiei.

Vicecampioana Danemarcei s-a dovedit superioară în această dublă, câştigând prin golurile marcate de Marcus Ingvartsen (43 - penalty, 85), după 0-0 la Bucureşti.

În minutul 62, Vlad Chiricheş l-a faultat pe Diomande, primind al doilea cartonaş galben, după ce pe primul îl luase pentru proteste în finalul primei reprize.

Gigi Becali a identificat una dintre problemele echipei

Patronul lui FCSB a avut un discurs dur la adresa jucătorilor, dar mai ales despre Darius Olaru, declarând că în lot nu există un jucător care să execute așa cum trebuie un corner și făcând comparație cu Claudiu Petrila, de la Rapid.

"Noi avem 11 jucători pe teren și nu avem un antrenor care să antreneze cornerele. Olaru nu poate să ridice o minge, de acolo au scăpat pe contraatac și am rămas în 10. Piticania aia de la Rapid, ăla adus de la CFR, cum poate să bată?

Nu știu, tată, antrenorii trebuie... Să repete jucătorii cornerele. Eu vreau să văd un singur jucător care să bată cornerele, să ridice mingea. Nu să bată ca Deac, să ridice mingea la doi metri. Poate cineva să ridice mingea la doi metri din echipa asta?

L-am întrebat și pe Meme, de mai multe ori l-am întrebat. Din dreapta, din stânga... Coman mai bate, dar, în rest, nu avem cine să bată cornerele. Olaru nu poate să ridice o minge. El aleargă, săracul, dar nu poate să ridice o minge", a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.

FCSB a pierdut și o sumă importantă după eliminarea din turul trei preliminar al Conference League. Dacă s-ar fi calificat în play-off, vicecampioana ar fi încasat 750.000 de euro, iar pentru accederea în grupe ar fi primit 2.940.000 de euro.