Gigi Becali a fost sincer după Nordsjaelland - FCSB: ”Dacă era după mine, îl scoteam pe el”

Gigi Becali Damjan Djokovic FCSB nordsjaelland - fcsb Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Joi 17 August 2023, 23:16
Data actualizarii: Joi 17 August 2023, 23:16

FCSB a fost eliminată din turul al treilea al preliminariilor UEFA Europa Conference League, scor 0-2 la general cu Nordsjaelland

După 0-0 în meciul tur din Ghencea, vicecampioana a pierdut în deplasarea din Danemarca și a fost eliminată din preliminariile Conference League

Mai întâi, Pantea a comis un penalty și danezii au deschis scorul în minutul 43. Scorul final a fost stabilit în minutul 85, după ce FCSB a rămas în zece oameni în urma eliminării lui Vlad Chiricheș.

Gigi Becali: ”Eu îl scoteam pe Djokovic”

După meci, Gigi Becali s-a arătat dezamăgit de prestația elevilor săi și a dezvăluit că nu s-a implicat în deciziile luate la nivelul lotului. Patronul FCSB-ului a spus, însă, că ar fi avut alte idei cu privire la schimbări.

Ar fi vrut ca Ovidiu Popescu (schimbat la pauză cu David Miculescu) să rămână în teren, iar în locul său l-ar fi trimis pe bancă pe Damjan Djokovic.

„Eu nu-l scoteam pe Ovidiu Popescu de pe teren, eu zic că a jucat bine. Dacă era după mine, eu îl scoteam pe Djokovic și îl lăsam pe Ovidiu în teren.

Nu-l băgam pe David Miculescu, îl băgam pe Cordea. Asta au făcut ei. Cum au vrut, așa au făcut. Dau vina pe mine, nu pe ei”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

FCSB a pierdut și o sumă importantă după eliminarea din turul trei preliminar al Conference League. Dacă s-ar fi calificat în play-off, vicecampioana ar fi încasat 750.000 de euro, iar pentru accederea în grupe ar fi primit 2.940.000 de euro.