Gigi Becali s-a săturat și l-a criticat pe Elias Charalambous: ”N-avem un antrenor care să facă asta”

Gigi Becali Elias Charalambous FCSB nordsjaelland - fcsb Conference League Gigi Becali
Data publicarii: Joi 17 August 2023, 22:27
Data actualizarii: Joi 17 August 2023, 22:27

FCSB a fost eliminată din turul al treilea al preliminariilor UEFA Europa Conference League, scor 0-2 la general cu Nordsjaelland.

După 0-0 în meciul tur din Ghencea, vicecampioana a pierdut în deplasarea din Danemarca și a fost eliminată din preliminariile Conference League

Mai întâi, Pantea a comis un penalty și danezii au deschis scorul în minutul 43. Scorul final a fost stabilit în minutul 85, după ce FCSB a rămas în zece oameni în urma eliminării lui Vlad Chiricheș.

Gigi Becali: ”Olaru nu poate să ridice o minge”

Gigi Becali, patronul FCSB, a ”tunat” după eliminarea din Conference League și s-a arătat nemulțumit de faptul că jucătorii săi nu expediază mingea la înălțime din cornere. Pentru asta, omul de afaceri a trimis o ”săgeată” către Elias Charalambous.

„Nici schimbările nu au fost făcute bine. Și Chiricheș face greșeala aia... asta e, ce să facem? Noi când avem 11 jucători pe teren și nu avem un antrenor pe teren care spune hai să antrenăm... Olaru nu poate să ridice mingea. De acolo a plecat.

Eu vreau să văd un singur jucător care să bată cornerele, care să ridice mingea la doi metri. Băi, poate cineva să ridice mingea la doi metri? L-am întrebat și pe Meme. Coman mai bate, poate să bată, dar în rest nu avem cu cine să batem cornere. Olaru nu poate să ridice o minge”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Elias Charalambous și-a început ”mandatul” la FCSB la finalul lunii martie, după ce a fost adus pentru a acoperi postul lăsat liber de Leo Strizu. Până acum, antrenorul cipriot a strâns 16 meciuri pe banca tehnică a vicecampioanei.