FCSB cristi dumitru Cupa Romaniei Dinamo Liga 1 Fotbal intern FCSB, in fata unui nou inceput! Pustiul cu care a batut-o pe Dinamo in Cupa Romaniei, trimis pe teren dupa pauza! Ce a reusit Dumitru in fata Astrei
Data publicarii: Marti 30 Iunie 2020, 00:03
Data actualizarii: Marti 30 Iunie 2020, 00:09
Dupa evolutia buna din meciul cu Dinamo, Cristi Dumitru a jucat si la Giurgiu.

Pustiul in varsta de doar 18 ani a fost introdus la pauza, in locul lui Adi Petre.

Desi nu a reusit sa inscrie, tanarul jucator i-a pus cateva probleme portarului Lazar. De pilda, in minutul 68, cand a sutat puternic din apropierea careului.

dumitru

Cristi Dumitru a fost un jucator imprumutat de FCSB la Academica Clinceni. Mihai Stoica a insistat mult pe readucerea lui la echipa, acesta considerand ca pustiul este un fotbalist care ii seamana lui Kun Aguero.

Reamintim ca in meciul tur al semifinalei din Cupa Romaniei, Dumitru a reusit un gol si o pasa de gol in victoria cu 3-0 a lui FCSB.