FCSB Amical FCSB Anderlecht Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 01 Iulie 2023, 15:22
Data actualizarii: Sambata 01 Iulie 2023, 15:30

FCSB se află în acest moment în cantonament în Țările de Jos.

Sâmbătă, de la ora 14:00, vicecampioana FCSB a disputat primul amical al verii împotriva belgienilor de la Anderlecht, pe care i-a mai întâlnit sezonul trecut în grupele Conference League.

Cele mai tari imagini de la amicalul FCSB-ului cu Anderlecht!

Reprizele din FCSB - Anderlecht sunt de câte 60 de minute. În prima parte a meciului, Florinel Coman a deschis scorul în minutul 14, dar a fost egalat de Raman două minute mai târziu.

Chiar și așa, Andrea Compagno a readus gruparea „roș-albastră” în avantaj în minutul 40, însă același Raman a restabilit egalitatea pe final, în minutul 60.

Echipele de start

• FCSB: Vlad - Ov. Popescu, Dawa, Haruț, Radunovic - Șut, Olaru, Djokovic - Cordea, Compagno, Coman

Rezerve: Maxim, Udrea - V. Crețu, Panțîru, Miculescu, M. Tănasă, V. Toma, Edjouma, V. Gheorghe, G. Georgescu, Băluță, Pădurariu, I. Ciobanu, Radaslavescu, D. Popa

• Anderlecht: Van Crombrugge - Amuzu, Ashimeru, Delcroix, Kana, N'Diaye, Raman, Stroeykens, Baouf, Engwanda, Monticelli

FCSB, în perioada de mercato

Veniri - Damjan Djokovic (33 de ani / mijlocaș central / Croația, Olanda / Al Raed Buraidah / liber de contract), Alexandru Băluță (29 de ani / mijlocaș ofensiv / România / Puskas Akademia / liber de contract), Siyabonga Ngezana (25 de ani / fundaș central / Africa de Sud / 500.000 de euro)

Reveniri după împrumuturi - Ianis Stoica (20 de ani / atacant / România / FC "U" Cluj), Valentin Gheorghe (26 de ani / extremă stânga / România / Umraniyespor), Ovidiu Perianu (21 de ani / închizător / România / Chindia), Alexandru Musi (18 ani / mijlocaș ofensiv / România / Poli Iași), Ovidiu Horșia (22 de ani / extremă dreapta / România / FC "U" Cluj), Mihai Lixandru (21 de ani / închizător / România / CS Mioveni), Andrei Pandele (19 ani / mijlocaș central / România / AS FC Buzău), Marian Botezatu (22 de ani / fundaș stânga / România / Foresta Suceava), Ștefan Cană (22 de ani / fundaș central / România / Foresta Suceava), Daniel Toma (23 de ani / mijlcoaș central / România / CS Mioveni), Mihai Udrea (21 de ani / portar / România / Viitorul Pandurii Tg. Jiu), Aurelian Ciuciulete (20 de ani / mijlocaș central / România / Metaloglobus)

Plecări - Răzvan Oaidă (25 de ani / mijlocaș central / România / FC Rapid 1923 / contract încheiat), Iulian Cristea (28 de ani / fundaș central / România / Rapid / contract încheiat), Jonaas Tamm (31 de ani / fundaș central / Estonia / contract încheiat), Boban Nikolov (28 de ani / mijlocaș central / Macedonia de Nord / contract încheiat), Billel Omrani (29 de ani / atacant / Algeria / contract încheiat), Deian Sorescu (25 de ani / mijlocaș dreapta / România / Rakow Czestochowa / împrumut expirat), Sorin Șerban (23 de ani / fundaș stânga / România / Poli Iași / contract încheiat), Ovidiu Perianu (21 de ani / închizător / România / "U" Cluj / împrumutat), Ianis Stoica (20 de ani / atacant / România / "U" Cluj / împrumutat), Alexandru Musi (18 ani / mijlocaș ofensiv / România / Petrolul / împrumutat)