FOTO ȘI VIDEO Final în FCSB - Anderlecht! Vicecampioana României a condus, dar belgienii au întors rezultatul! Două goluri înscrise pe final

FCSB Anderlecht cantonament Elias Charalambous meci amical Superliga
Data publicarii: Sambata 01 Iulie 2023, 16:34
Data actualizarii: Sambata 01 Iulie 2023, 16:33

Echipa lui Gigi Becali face pregătirea de vară în Olanda.

FCSB - Anderlecht 2-5 (Florinel Coman '14, Andrea Compagno '40 / Benito Raman '16 și '58, Dreyer '107, Arnstad '117, Sadiki '120)

Min 120 Gol Anderlecht! Belgienii mai „lovesc” o dată, la ultima fază a meciului, prin Sadiki.

Min 117 Gol Anderlecht! Arnstad mărește avantajul belgienilor.

Min 107 Gol Anderlecht! Belgienii trec în avantaj datorită reușitei lui Dreyer, după o centrare venită din partea stângă. Fotbalistul a șutat din centrul careului și l-a învins pe Vlad.

Min 107 Schimbări la FCSB! Matei Tănasă intră în locul lui Miculescu, iar David Popa este trimis pe teren în locul lui Edjouma. Luca Ciobanu a intrat în locul lui Joyskim Dawa, în timp ce Mihai Toma l-a înlocuit pe Alexandru Băluță. Ultima schimbare a fost cea a lui Ricardo Pădurariu cu Panțîru.

Min. 105 Pauză de două minute pentru hidratare! Urmează încă 15 minute de joc.

Min. 75 Alexandru Băluță debutează la FCSB! Îl înlocuiește pe Darius Olaru, care a pasat decisiv la ambele goluri. Intră și puștiul Gogescu, în locul lui Șut.

Min. 66 Bară a lui Anderlecht, a șutat danezul Dreyer!

Min. 61 Începe a doua repriză, care va dura tot 60 de minute. Echipa lui FCSB pentru partea secundă: A. Vlad - V. Crețu, Dawa, Haruț, Panțîru - Edjouma, Șut, Olaru - Radaslavescu, Miculescu, Val. Gheorghe. Marcatorii Florinel Coman și Andrea Compagno nu se mai află pe teren.

Anderlecht schimbă și ea jucătorii la pauză: Coosemans - Sadiki, Lapage, Lissens, Sardella, Diawara, Leoni, Arnstad, Angulo, Dreyer, Stassin.

Min. 60 2-2 la pauză. Vezi AICI galeria foto cu imagini din timpul meciului FCSB - Anderlecht.

Min. 58 Gooool Anderlecht, 2-2! Atacantul belgian de origine spaniolă Benito Raman face ”dubla”, cu o lovitură de cap din centrul careului.

Min. 45 Pauză de 5 minute înainte de reluarea primei reprize, care va dura 60 de minute.

Min. 40 GOOOOOOOL! Andrea Compagno face 2-1 pentru FCSB! Același Darius Olaru a dat assist-ul, ca la primul gol.

Min. 34 O nouă intervenție salvatoare a lui Vlad, după ce Dawa a fost păcălit de adversari!

Min. 28 Aproape de jumătate primei reprize (se joacă 2 x 60 de minute), Andrei Vlad are o intervenție excelentă în fața atacanților lui Anderlecht.

Min. 16 Anderlecht egalează imediat după o gafă a lui Andrei Vlad. Portarul lui FCSB a fost păcălit de traiectoria unei centrări, iar mingea a intrat în poartă, 1-1! Raman este marcatorul belgienilor.

Min. 14 GOOOOOL FCSB, Florinel Coman deschide scorul! Pasa decisivă a venit de la Darius Olaru.

Min. 6 Prima ocazie a partidei, juniorul de 18 ani Stroeykens încearcă poarta lui Andrei Vlad.

* Anderlecht aliniază o echipă de start extrem de tânără, cu 6 fotbaliști sub 21 de ani.

* Meciul se joacă în două reprize de câte 60 de minute fiecare, conform înțelegerii dintre cele două echipe.

Echipele de start în amicalul FCSB - Anderlecht

Echipa de start a lui FCSB: Vlad - Ov. Popescu, Dawa, Haruț, Radunovic - Șut, Olaru, Djokovic - Cordea, Compagno, Coman

Rezerve: Maxim, Udrea - V. Crețu, Panțîru, Miculescu, M. Tănasă, V. Toma, Edjouma, V. Gheorghe, G. Gogescu, Băluță, Pădurariu, I. Ciobanu, Radaslavescu, D. Popa

Antrenor: Elias Charalambous

Anderlecht începe cu: Van Crombrugge - Amuzu, Ashimeru, Delcroix, Kana (20 de ani), N'Diaye (21 de ani), Raman, Stroeykens (18 ani), Baouf (16 ani), Engwanda (20 de ani), Monticelli (18 ani)