A inceput lupta pentru promovare: CSMS Iasi 1-1 SC Bacau, Clinceni 1-2 Rapid! Giulestenii au dat lovitura in min 90! Clasamentele:

Liga II cs universitatea craiova CSMS Iasi FC Clinceni Rapid Fotbal intern
Live Blog
Data publicarii: Vineri 18 Aprilie 2014, 16:56
Data actualizarii: Vineri 18 Aprilie 2014, 20:17

►In numele lui PIRLO! Benfica – Juventus, joi 22:00, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

19:55 18 Apr

FINAL de meci! Rapidul intoarce rezultatul la Clinceni si castiga cu 2-1, gratie golului marcat de fundasul Daniel Lung in minutul 90!

19:52 18 Apr

Min 90 - GOOOOOOOOOOL Rapid! Daniel Lung inscrie in ultimele minute ale meciului de la Clinceni si intoarce rezultatul, dupa ce gazdele au condus cu 1-0!

19:22 18 Apr

Min 62 - GOL Rapid! Giulestenii egaleaza la Clinceni gratie unui autogol al lui Nitu!

19:17 18 Apr

Surpriza uriasa in minutul 51 al meciului de la Clinceni! Gazdele deschid scorul prin Olariu, care a trimis mingea in plasa din 6 metri, dupa o respingere in fata a portarului Draghia!

19:11 18 Apr

Intre timp s-au terminat celelalte meciuri disputate in Play Off si Play Out. Poate cea mai mare surpriza a fost inregistrata la Iasi, unde SC Bacau a egalat in minutul 90+4 prin Curiliuc.

Iata rezultatele
Seria I
CSMS Iasi 1-1 SC Bacau (Bosoi '45 // Curiliuc '90+4)
Unirea Slobozia 1-0 ACS Berceni (Marian Florea '29)
Gloria Buzau 1-0 Farul (Pantelie '11)
CF Braila 0-2 Unirea Tarlungeni (Elek '5, Pop '90+2)
Rapid CFR Suceava 0-3 Dunarea Galati (Sfrijan '16, Neagu '22, Valentin Ion '90+3)

Seria a II-a
Gloria Bistrita 1-1 CSM Ramnicu Valcea (Bruma '50 // Parvulescu '76)
FC Bihor 4-0 UTA (Florin Lazar '9, Lukacs '28, Florin Pop '75)
CS Mioveni 2-0 Minerul Motru (Nastasie '40, Ayza '80)
CS Universitatea Craiova 4-1 FC Olt (Mogosanu '14, Plesan '48, Izvoranu '58, Curelea '65 // Quist '88)

18:47 18 Apr

Pauza la Clinceni, scorul e 0-0. Daniel Niculae a mai avut o ocazie in minutul 38, dar sutul sau din 10 metri a fost deviat de un fundas advers. Pancu a luat si el un galben pentru o simulare in careu, iar in drumul spre vestiare a continuat sa-i reproseze arbitrului ca nu a dat lovitura de la 11 metri.

18:40 18 Apr

In celelalte meciuri ale Seriei 1, CSMS Iasi conduce cu 1-0 pe SC Bacau, Unirea Slobozia are 1-0 pe teren propriu cu ACS Berceni, iar Gloria Buzau conduce Farul Constanta tot cu 1-0

18:39 18 Apr

E minutul 40 la Clinceni, cele doua echipe sunt in continuare la egalitate, scor 0-0. Rapidul a avut o sansa buna in minutul 16,  Niculae a avut o oportunitate buna, a sutat din apropiere, dar mingea s-a oprit intr-o balta. Tibi Balan si Venter au primit cartonase galbene

18:00 18 Apr

Brigada de arbitrii a iesit din nou pe gazon, iar arbitrul Teo Craciunescu a decis ca partida sa se dispute in cele din urma la ora 18:00. Rapidistii reclama faptul ca stadionul din Clinceni nu are instalatie de nocturna, iar finalul meciului ar urma sa se joace pe intuneric. De asemenea, acestia i-au cerut observatorului sa noteze ca partida nu se poate disputa din cauza deficientelor organizatorice, nu din cauza conditiilor meteorologice.

17:22 18 Apr

Organizatorii de la FC Clinceni au intervenit cu o pompa de evacuat apa, dar inca nu se stie daca partida se va putea disputa. Cel mai probabil, arbitrul Teo Craciunescu ar putea amana meciul pentru maine, conform regulamentului.

17:16 18 Apr

Meciul dintre FC Clinceni si Rapid a fost amanat pentru ora 18:00, dupa ce arbitrul Teo Craciunescu a inspectat gazonul si a decis sa mai astepte o ora. Conditiile meteorologice le pun probleme jucatorilor

17:00 18 Apr

Echipe de start CSMS Iasi - SC Bacau

CSMS Iasi: Caparco - Radovic, Al. Cretu, Visa, Tiganasu, Bosoi, Olah (cpt.), Avramia, Herghelegiu, L. Mihai, Palimaru
Rezerve: A. Balan - L. Dobre, M. Dedu, Vladu, Novac, Onofras, Calugaru
Antrenor: Marius Lacatus

SC Bacau: Petrariu - Mihalachioaie, Sascau, Dumitriu, Lozneanu, Taban, Cainari, Cl. Tudor, Hurdubei, C. Miron, B. Ungureanu
Rezerve: Savu - Curiliuc, Burca, Tutu, Bg. Rusu, Husein, Luncanu
Antrenor: Viorel Tanase

16:30 18 Apr

Echipe de start FC Clinceni - Rapid

FC Clinceni: Bolboasa - Venter, A. Nitu, Vitelaru, Artiom Karamyan - Olariu, Patrascu, Puscas, Arman Karamyan - H. Kone, Rosu
Rezerve: C. Lungu - A. David, Marciuc, B?l?oi, Ad. Udrea, C. Dedu, Konyeha
Antrenor: Valentin B?doi

Rapid: Draghia - Voicu, Iacob, Lung, Vasile - Balan, Sandulescu, Negru, Martin - Niculae, Pancu
Rezerve: Gordin - Selagea, Ciolacu, Burcea, Ct. Paun, Al. Coman, Cl. Herea
Antrenor: Viorel Moldovan

16:00 18 Apr

Play Off-ul pentru promovarea in Liga I incepe astazi pentru Rapid, CSMS Iasi, CS Univeristatea Craiova sau ASA Targu Mures, echipele din esalonul secund urmand sa inceapa o batalie crancena. Vazute ca principalele favorite ale Seriei 1, Rapid si CSMS Iasi vor juca impotriva lui FC Clinceni, respectiv SC Bacau, in timp ce al 3-lea meci al Play Off-ului nu va avea nicio miza, nici Unirea Slobozia, nici ACS Berceni neavand drept de promovare, dupa ce au decis sa nu isi depuna dosarele de licentiere.

La startul acestei faze a competitiei, rapidistii au 15 puncte, cu 2 mai putin decat FC Clinceni si cu 4 sub CSMS Iasi, formatie antrenata de Marius Lacatus.

Partidele de debut ale Play Off-ului vor incepe la ora 17:00, iar Rapidul are mare nevoie de o victorie la Clinceni, pentru a putea ramane in lupta pentru promovare, in timp ce moldovenii de la CSMS Iasi par sa aiba de indeplinit o simpla formalitate pe teren propriu, impotriva lui SC Bacau.

Rapid si FC Clinceni s-au mai intalnit de doua ori in acest sezon, giulestenii acumuland patru puncte din cele doua dispute (1-0 in Giulesti si 0-0 la Clinceni).

In cealalta serie a Ligii a II-a, CS Universitatea Craiova, marea favorita la promovare, a defilat in fata celor de la FC Olt, scor 4-1, si pare sa aiba drumul pavat catre Liga I.