Tragedie în fotbalul englez! Un suporter al lui Fulham s-a stins în timpul meciului. Cum s-a petrecut totul

Fulham Championship Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 30 Ianuarie 2022, 15:15
Data actualizarii: Duminica 30 Ianuarie 2022, 15:19

Tragedie la un meci de fotbal din Anglia.

Clubul Fulham a anunţat, sâmbătă seară, decesul unui sporter de-ai săi, victimă a unui stop cardiac în timpul meciului cu Blackpool din Championship, informează lequipe.fr.

Meciul din liga a doua engleză dintre Fulham şi Blackpool (scor 1-1) a fost întrerupt pentru mai bine de patruzeci de minute, sâmbătă seară, în prima repriză a partidei de pe Stadionul Craven Cottage. Fanului i s-a făcut rău în tribune şi i s-a acordat imediat primul ajutor de către echipele medicale ale celor două cluburi.