Tragedie în fotbal! Antrenorul unei echipe a făcut infarct în timp ce se bucura de golul înscris în ultimele minute de echipa sa

Adham El-Selhadar Al Magd Al Zarka Egipt Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 05 Decembrie 2021, 08:39
Data actualizarii: Duminica 05 Decembrie 2021, 08:40

Joi a avut loc un incident tragic în fotbalul din Egipt.

Al Magd și Al Zarka s-au întâlnit în etapa a noua din Liga 2 a Egiptului. Scorul a fost 0-0 până aproape de finalul partidei, când Saad a înscris în al doilea minut de prelungiri, iar ceea ce trebuia să fie o bucurie pentru întreaga echipă s-a transformat în tragedie.

Antrenorul gazdelor, Adham El-Selhadar, în vârstă de 53 de ani, a suferit un infarct imediat după golul înscris de echipa sa. Tehnicianul a fost grăbit către spital de echipa medicală, însă doctorii nu au reușit să îl salveze, informează Mirror.

Marile cluburi din Egipt au postat mesaje de condoleanțe pe paginile oficiale, iar El Magd a anunțat o perioadă de doliu în următoarele șase zile, urmând ca meciul din etapa următoare să fie suspendat. El-Selhadar a fost un antrenor respectat în Egipt, având o carieră prolifică și ca jucător.