VIDEO Haos creat de ultrași! Au invadat terenul în minutul 90+2 și s-au luat la bătaie cu rivalii

Coritiba Cruzeiro haos ultrasi Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 12 Noiembrie 2023, 17:49
Data actualizarii: Duminica 12 Noiembrie 2023, 18:18

Momente tensionate într-un meci, după ce fanii au invadat terenul și au oprit partida pentru 45 de minute!

Episod reprobabil într-un meci din Brazilia, din prima ligă, dintre Coritiba și Cruzeiro! Fanii oaspeților, supărați pentru că echipa lor era condusă la limită, scor 0-1, au intrat, când mai erau doar câteva minute din meci (după minutul 90), pe teren și au creat haos!

Bătaie între suporteri, în partia Coritiba - Cruzeiro

Susținătorii formației Cruzeiro, una dintre cele mai iubite echipe din Brazilia, au reușit să treacă de stewarzi și să pătrundă pe teren, moment în care jucătorii celor două echipe au început să se retragă pe tunelul de acces către vestiare. Nu este prima dată când au loc astfel de evenimente în Brazilia, unele soldate cu victime, atât în rândul fanilor, cât și în rândul fotbaliștilor.

Însă, după ce susținătorii oaspeților au invadat terenul, același lucru l-au făcut și fanii gazdelor, urmând o bătaie în toată regula între cele două tabere, chiar pe gazon. S-au împărțit pumni și picioare, fiind nevoie de minute bune pentru ca oamenii să fie scoși de poliție și partida să se termine în cele din urmă.

Partida Coritiba – Cruzeiro, oprită 45 de minute

Timp de 45 de minute, conform informațiile presei din Brazilia, a fost oprită partida, care apoi s-a reluat și s-a terminat cu același rezultat, 1-0 pentru Coritiba.

Suporterii celor de la Cruzeiro sunt supărați pe faptul că echipa lor poate pica în liga a doua, fiind acum pe locul 17, retrogradabil, cu 37 de puncte, și având trei eșecuri la rând. În plus, favoriții lor au cedat în fața penultimei clasate, Coritiba fiind pe poziția a 19-a după 34 de meciuri, cu 29 de puncte.

Referitor la cum a fost decis meciul Coritiba – Cruzeiro, a fost tranșat de o reușită semnată în minutul 90+1, de Robson.