VIDEO Hulk e o bestie pe teren! A intrat cu 97,6 kg la începutul unui meci: cât arăta cântarul la final e incredibil: "Ai alergat mult?"

hulk Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 01 Februarie 2023, 17:18
Data actualizarii: Miercuri 01 Februarie 2023, 17:33

Jucătorul brazilian a trecut printr-o transformare incredibilă în timpul unui meci.

Hulk a revenit în țara natală în 2021 și evoluează pentru Atletico Mineiro. Accidentat la sfârșitul anului 2022, Hulk a revenit pe teren la finalul lunii ianuarie, în partida jucată împotriva celor de la Tombense, în deplasare.

Jucătorul de 36 de ani a marcat golul victoriei în minutul 89, în meciul la finalul căruia a slăbit aproape 6 kg.

Transformare increibilă a lui Hulk

Clubul Atletico Mineiro a postat un clip pe rețelele de socializare în care Hulk apare cântărindu-se la începutul și  la finalul confruntării câștigată cu scorul de 2-1.

Dacă inițial jucătorul avea 97,6 kg, după cele 90 de minute de joc, acesta slăbise până la 91,9 kg.

"A alergat mult în timpul meciului? Omul este o mașinărie pe teren", este comentariul care însoțește video-ul.