Real Madrid Barcelona El Clasico Ronaldinho Fotbal extern Spectacol total în El Clasico al Legendelor! Real s-a impus, dar Ronaldinho a strălucit
Data publicarii: Marti 20 Iulie 2021, 22:29
Data actualizarii: Marti 20 Iulie 2021, 22:30

Legendele lui Real Madrid și ale Barcelonei s-au întâlnit într-un meci istoric, disputat în Tel Aviv.

Meciul a fost cu adevărat unul special, iar la finalul său, Real Madrid a reușit să se impună cu 3-2. Cu toate astea, cel mai apreciat și așteptat de cei 30 000 de fani prezenți a fost Ronaldinho, care s-a ridicat la nivelul așteptărilor.

Chiar el a deschis scorul, din penalty, în minutul 28, iar spre încântarea tuturor, a sărbătorit în stilul caracteristic, cu același zâmbet pe buze.

• Spectacol total în El Clasico al Legendelor! Real s-a impus, dar Ronaldinho a strălucit

În minutul 42, Munitis a înscris, iar Alfonso a dus-o pe Real în avantaj în minutul 44. Jofre Mateu a reusit să egaleze în minutul 60 de joc, însă Ruben de la Red a dat lovitura pentru madrileni, aducându-le victoria.

Ronaldinho a fost protagonisul unora dintre cele mai frumoase faze de pe teren, arătându-le fanilor că nu și-a pierdut din entuziasm, iar la un moment dat, un tânăr suporter a pătruns pe teren pentru a-l îmbrățișa.

Echipele din El Clasico al Legendelor

Barcelona: Angoy, Juan Carlos, Dehu, Dani Tortolero, Goikoetxea, Mendieta, Deco, Rivaldo, Arpón, Saviola, Ronaldinho, Guzmán (p), Ronald de Boer, Coco, Amor, Jofre, Okunowo

Real Madrid: Codina; Núñez, Ivan Campo Fernando Sanz, Roberto Carlos; Rivera, Milla, De la Red; Figo, Alfonso y Amavisca. También jugaron Munitis, Velasco, Martín Vázquez