Barcelona a invins-o pe Real Madrid cu 4-0 in primul EL CLASICO la fete! Partida ISTORICA pentru Real

Barcelona Real Madrid Fotbal extern Barcelona a invins-o pe Real Madrid cu 4-0, chiar pe terenul rivalei! In ce competitie s-a disputat primul Clasico din acest sezon
Data publicarii: Duminica 04 Octombrie 2020, 18:32
Data actualizarii: Luni 05 Octombrie 2020, 01:37

Primul Real - Barca la fete a fost de tinut minte!

Infiintat in 2014 sub numele de Club Deportivo TACON, actualul Real a fuzionat cu gigantul de pe Bernabeu in 2020.

Barcelona este campioana en-titre a fotbalului feminin din Spania, echipa avand prezente constante si in fazele superioare ale UEFA Champions League.

Acest lucru s-a vazut si in confruntarea directa dintre cele doua rivale, Barcelona castigand categoric cu scorul de 4-0, chiar pe terenul Realului.

La pauza, scorul a fost 0-1, marcatoare fiind Patricia Guijarro in minutul 19. In cea de-a doua repriza, Barca s-a dezlantuit. Superstarul olandez Lieke Martens a stralucit si Barca a mai marcat de 3 ori in minutele 55, 66, 75.