VIDEO | Romelu Lukaku, debut de vis la Chelsea! „Goleadorul” a deschis scorul în victoria cu Arsenal

Romelu Lukaku Arsenal Chelsea Fotbal extern Romelu Lukaku, debut în forță la Chelsea! „Goleadorul”, trimis pe teren din primul minut, cu Arsenal
Data publicarii: Duminica 22 August 2021, 18:14
Data actualizarii: Duminica 22 August 2021, 20:56

Romelu Lukaku, trimis pe teren de Tuchel din primul minut al meciului cu Arsenal.

Din articol

Arsenal - Chelsea 0-2

UPDATE | Cu Rumelu Lukaku titular, Chelsea s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Arsenal, în etapa a doua din Premier League. Lukaku a deschis scorul în minutul 15, iar James a stabilit rezultatul final încă din mintul 35 al meciului.

UPDATE | Romelu Lukaku, debut de mare jucător la Chelsea! În minutul 15 al meciului cu Arsenal, atacanul belgian a fost servit excelent de James și a trimis fără

ȘTIREA INIȚIALĂ

Lukaku a revenit în această vară în fotbalul englez, după un periplu de doi ani în campionatul Italiei, la Inter Milano.

Transferul la Chelsea a făcut din Lukaku cel mai scump fotbalist din istoria fotbalului. 327 de milioane de euro au plătit englezii în schimbul unuia dintre cei mai buni atacanți din istorie.

Ajuns la 28 de ani, Lukaku a disputat deja 519 de meciu, reușid să marcheze 259 de goluri și să ofere 85 de pase decisive.

Duminică (22 august), Arsenal primește vizita lui Chelsea, de la ora 18:30, în etapa a doua a Premier League.

ECHIPELE DE START

ARSENAL: Leno - Tierney, Mari, Holding, Soares - Xhaka, Lokonga - Martinelli, Smith rowe, Saka - Pepe

CHELSEA: Mendy - Rudiger, Christensen, Azpilicueta - Alonso, Kovacic, Jorginho, James - Havertz, Mount - Lukaku