stanciu baluta Chipciu Nita Vatajelu Fotbal extern Pace in derbyul romanilor din Cehia! Stanciu a scos un penalty pentru Sparta, Baluta a jucat doar o repriza la Slavia
Data publicarii: Duminica 04 Noiembrie 2018, 19:53
Data actualizarii: Duminica 04 Noiembrie 2018, 20:11

Sparta Praga 2-2 Slavia, in campionatul din Cehia

Pace in duelul romanilor din Cehia! Stanciu, decisiv pentru Sparta. Baluta, doar o repriza pe teren!

Stanciu, Chipciu si Nita au fost titulari la Sparta Praga, in timp ce Vatajelu si Baluta au inceput meciul pe banca. Fotbalistul de la Slavia a intrat la inceputul reprizei secunde.

• Pace in duelul romanilor din Cehia! Stanciu, decisiv pentru Sparta | Baluta, doar o repriza in teren

Oaspetii au deschis scorul pe terenul celor de la Sparta in minutul 36, prin Kudela, dar Tetteh a egalat 6 minute mai tarziu din pasa lui Civic.

Sparta Praga a trecut in avantaj la finalul primei reprize, cand gazdele au obtinut un penalty dupa ce mingea trimisa de Stanciu din lovitura libera a fost blocata cu mana de un adversar. Kanga a inscris, iar Sparta a facut 2-1.

Golul de 2-2 a fost inscris de Soukec in minutul 70, iar Slavia ramane pe primul loc cu 34 de puncte, la egalitate cu Plzen, in timp ce Sparta este pe 3 cu 27 de puncte.