Mai talentat ca Messi si Maradona?! Argentinienii sunt la picioarele lui Riquelme dupa un gol SENZATIONAL! Cum a imitat executia lui Hagi din '94: VIDEO

Juan Roman Riquelme Argentina Boca Juniors Corinthians Fotbal extern
Data publicarii: Joi 16 Mai 2013, 17:15
Data actualizarii: Joi 16 Mai 2013, 17:07

►"Bataia Maxima" cu Morosanu, Atodiresei, Ciobanu si Benny, sambata 22:00 IN DIRECT de la Craiova, la Sport.ro si Voyo.ro!

Boca Juniors a reusit aseara sa se califice in sferturile de finala ale Copei Libertadores, dupa ce si-a luat revansa in fata brazilienilor de la Corinthians, condusi din teren de Alexandre Pato, echipa care reusise sa castige partida tur cu scorul de 1-0.

La capatul unui meci tipic celor disputate in America de Sud, cu faze superbe de poarta si goluri pe masura, Boca si-a asigurat accederea in sferturi, acolo unde o va intalni pe Newell's, gratie insa unui gol de generic marcat de nimeni altul decat Juan Roman Riquelme, fostul star al Barcei si al celor de la Villareal.

Fotbalistul de 34 de ani continua sa se simta perfect in iarna si nu da semne ca ar vrea sa se retraga, desi dupa plecarea din Europa multi l-au considerat 'terminat'.

Boca si Newell's Old Boys isi vor disputa un loc in semifinalele compatitiei, acolo unde ar putea juca cu echipe precum Atletico Mineri, Tijuana sau Gremio.