FOTO ȘI VIDEO Lionel Messi și Luis Suarez în minutul 90+5 au salvat-o pe Inter Miami în Champions League!

Lionel Messi Champions Cup Inter Miami Jacob Shaffelburg Luis Suarez Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 08 Martie 2024, 11:21
Data actualizarii: Vineri 08 Martie 2024, 11:32

Echipa din MLS luptă pentru calificarea în sferturile Ligii Campionilor din America de Nord și Centrală.

Lionel Messi şi Luis Suarez au salvat echipa de fotbal Inter Miami de la înfrângere în prima manşă a optimilor de finală ale Champions Cup, echivalentul Ligii Campionilor din zona CONCACAF (America de Nord și Centrală), în care formaţia din Florida a încheiat la egalitate cu Nashville SC, 2-2, în noaptea de joi spre vineri, în deplasare.

Condusă cu 2-0, Inter Miami a reuşit să revină şi să evite înfrângerea, prin golurile înscrise de Messi (51) şi Suarez (90+5).

Nashville SC a avut 2-0, dar Inter Miami a revenit pentru 2-2

Jacob Shaffelburg a reuşit o dublă pentru gazde (4, 47), în faţa a 30.000 de spectatori.

Inter Miami va juca manşa secundă pe teren propriu, miercurea viitoare, învingătoarea urmând să joace în sferturi cu Monterrey sau FC Cincinnati (1-0 în tur).